EGE GÜNDEM GAZETESİ

EDREMİT’TE MEHMET AKİF ERSOY KONFERANSI

EDREMİT’TE MEHMET AKİF ERSOY KONFERANSI
19 views
27 Aralık 2017 - 15:09

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, “Mehmet Akif Ersoy ile Anlaşabilmek” konferansı, Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezinde sunuldu.
Kişisel Gelişim ve Sosyal İletişim Uzmanı, Yazar ve Eğitimci Fatih Akbaba’nın sunumuyla “Mehmet Akif Ersoy ile Anlaşabilmek” konferansına; Kaymakam Ali Sırmalı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Soner Korkmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Metin Örkçü, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Fatih Akbaba, Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatına ait bilinmeyenleri anlatırken “Akif’i anlayabildik mi?” sorusuyla; Milli Şaire gösterilmesi gereken saygı ve sevgiyi vurguladı.
Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u insanlarımıza, özellikle gençlerimize anlatılmasına ve tanıtılmasına olanak sağlayan, “Mehmet Akif Ersoy ile Anlaşabilmek” Konferansını İlçemizde düzenlenmesini sağlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ve konferansı sunan Eğitimci Yazar Fatih Akbaba’ya teşekkür eden Kaymakam Ali Sırmalı, milli şairimizi her yönüyle anlatılması kapsamında bu etkinliğin büyük önem taşıdığını vurguladı.
Duygusal saatlerin yaşandığı programda davetliler gözyaşlarını tutamadı. Konferansın sonunda, Fatih Akbaba’ya teşekkür eden Kaymakamı Ali Sırmalı Akbaba’ya teşekkür ederek bir buket çiçek takdim etti. Fatih Akbaba ise çiçeği salonda bulunan Şehit Polis Annesi Gökhan Kıncak’ın Annesine takdim etti. Program, konuşmacı Akbaba’nın konuklara kitabını imzalanması ile sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1