EGE GÜNDEM GAZETESİ

BURHANİYE’DE ASANSÖRLER MÜHENDİSLERE EMANET EDİLDİ

BURHANİYE’DE ASANSÖRLER MÜHENDİSLERE EMANET EDİLDİ
24 views
27 Aralık 2017 - 15:01

Burhaniye’de kullanımda olan asansörlerin çalışma uygunluğunun kontrolü için Burhaniye Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası Burhaniye Şubesi protokol imzaladı. Yapılan protokole göre Burhaniye genelinde asansörlerin yıllık kontrol bakımı yapılarak denetlenecek.
Burhaniye Belediyesi, Bilim ve Sanayi Teknoloji Bakanlığı tarafından 26 Haziran 2015 tarihinde yayınlanan yönetmelik gereğince Burhaniye’deki asansörleri denetleyerek güvenli halde olmalarını sağlayacak. Belediye’de yapılan toplantı ile kontrolü yapılmayan hiçbir asansörün kalmaması için gerekli çalışma planını oluşturan oda temsilcileri ve Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Güngör Persil ve Belediye teknik adamları asansörlerin yıllık periyodik bakımları için yol haritasını oluşturdular.
MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI İLE PROTOKOL İMZALANDI
Burhaniye’de, asansörlerin yıllık periyodik kontrolleri uzman ellere emanet edildi. Burhaniye Belediyesi ile Makine Mühendisleri Odası (MMO) arasında imzalanan protokol kapsamında, ilçedeki asansörlerin yıllık bakım ve kontrolleri kamusal bir kurum olan MMO tarafından yapılacak.Yasa gereği yapılardaki asansörler A tipi muayene kuruluşu olan Makina Mühendisleri Odası tarafından denetlenerek, sonuçları belediye ve bina yönetimine verilecek. Arızalı ya da eksikleri olan asansörlerin onarılması istenecek.
HALKIMIZI BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ
Asansörlerin güvenli bir şekilde kullanılması için çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor diyen Belediye Başkan Yardımcısı Güngör Persil halkımızın da bu konuda bilgilendirilmesine dair çalışmalarımız aynı hızla devam edecek dedi. Asansörü olan binalarda asansörlerden sorumlu kişilerin bina yöneticileri olduğunu belirten Persil yapılacak çalışmalarda bina yöneticilerinin gerekli olan duyarlılığı göstermeleri ve görevli personele yardım etmeleri konusunda ricada bulundu.
BAŞKAN UYSAL “VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIKLI HİZMET ALMASI BİZİM İÇİN DEĞERLİ”
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, ilçe genelindeki asansörlerin yıllık periyodik kontrollerini MMO’yaemanet etmenin güvenini yaşadıklarını belirterek, “Günümüz kent yaşamının getirdiği ihtiyaçlar nedeniyle yüksek katlı binalarda yaşıyoruz. Bu nedenle asansörler artık hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Vatandaşlarımızın güvenilir ve sağlıklı asansörlerde hizmet alması, kontrolleri iyi yapılmış asansörleri kullanması bizler için önemli. Çıkan yönetmeliğe de dayanarak biz de ilçemizdeki mevcut asansörlerin kontrolünü, güvenilirliği bir kamu kurumu niteliğinde olan Makine Mühendisleri Odası’na emanet ettik. Bu yapılan iş aynı zamanda kamusal bir görev. Kamusal bir görevi yine kamusal bir sorumluluk taşıyan Oda ile birlikte yapmanın güvenini yaşıyoruz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1