EGE GÜNDEM GAZETESİ

BOED’li engelliler yılbaşına erken girdi

BOED’li engelliler yılbaşına erken girdi
9 views
25 Aralık 2017 - 12:29

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Birlik Ortopedik Engelliler Derneği (BOED) Genel Merkezi yönetimi engelli üyeleriyle birlikte geleneksel yılbaşı etkinliğini Ayvalık Belediyesi’ne ait Altınova Taşköşk’te gerçekleştirdi.

BOED Genel Başkanı Güler Çapraz Özlemiş’in öncülüğünde yönetim kurulu üyelerinin mangalda pişirdikleri yiyecekleri engelli üyelerle paylaştıkları etkinlikte geleneksel yılbaşı pastası da kesildi.
Gömeç’in sevilen ve sayılan simalarından bedensel engelli dernek üyesi Semih Koç’un bağlamasıyla seslendirdiği türkülerin eşliğinde engellilerin gönüllerince eğlendikleri etkinlikle ilgili muhabirimizin sorularını yanıtlayan BOED Genel Başkanı Güler Çapraz Özlemiş, her yeni yıl öncesinde gerçekleştirdikleri geleneksel yılbaşı etkinliğine bu yıl ani kalp krizi sonrasında hayatını kaybeden zihinsel engelli üyeleri Müjdat Kurt’un yokluğuyla buruk geçtiğini söyledi.
2018 yılından sadece Ayvalıklı engelliler için de değil, Türkiye genelindeki engelliler adına umutlu olduklarını belirten Genel Başkan Özlemiş, “İnşallah 2018 yılı, dünyamız için savaşsız ve barışın hüküm sürdüğü koşulları beraberinde getirir. Umuyorum ki; 2018 yılında ülkemizde de engellilerin yaşam koşulları daha da iyileştirilir ve engellilerimiz sosyo-ekonomik anlamda da kendi ayakları üzerinde durabilecekleri koşullara kavuşur” diye konuştu. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1