EGE GÜNDEM GAZETESİ

BURHANİYE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİ VE VELİLERİ MENTAL UP EĞİTİMİNDE

BURHANİYE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİ VE VELİLERİ MENTAL UP EĞİTİMİNDE
39 views
23 Aralık 2017 - 8:02

Burhaniye Bahçeşehir Koleji ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile yürütülen Mental UP programında; öğrenciler yetenekleri doğrultusunda eğitim almaktalar. Bahçeşehir Üniversitesi koordinatörlüğünde Mental UP Programına dahil edilen ilkokul ve ortaokul öğrencileri Dixit, Trivision, Settrio, OneUp gibi akıl oyunları ile zihinsel ve bilişsel yeteneklerini geliştirdikleri gibi, çabuk karar verme, sonraki aşamaları düşünme ve öngörme, olasılıkları hesaplama, mantığını etkili ve yetkin bir şekilde kullanma yeteneklerini de artırıyorlar.
Burhaniye Bahçeşehir Koleji, “Mental Up” eğitimi alan öğrenci velileri de okul rehberlik biriminin ve Mental Up öğretmenlerinin kendilerine verdiği seminerler doğrultusunda hem çocuklarının aldığı eğitimler hakkında hem de özel yetenekleri olan çocuklara nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda bilgi edindiler.
Burhaniye Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Neslihan ÜREN; “Bahçeşehir Kolejlerindeki Mental Up programını çok önemsiyoruz. Öğrencilerimiz bu program sayesinde sadece yeteneklerini geliştirmekle kalmıyorlar, aynı zamanda planlı hareket etmeyi, hızlı ve doğru karar vermeyi öğreniyorlar. Olaylara ve durumlara nasıl farklı açılardan yaklaşılabileceğini, nasıl farklı yorumlar getirebileceklerini keşfediyorlar” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1