EGE GÜNDEM GAZETESİ

Aydınlık Bir Gelecek için Hep Beraber Okuyoruz

Aydınlık Bir Gelecek için Hep Beraber Okuyoruz
15 views
20 Aralık 2017 - 12:24

Balıkesir Valiliği öncülüğünde başlatılan ve il genelinde okuma kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla çeşitli etkinlikler ile büyümeye devam eden BENGİ projesi kapsamında Edremit, aydınlık bir gelecek için okumaya devam ediyor

Bu kapsamda okul ziyaretlerine devam eden Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile birlikte Kadıköy Mehmet Refii Terzioğlu İlkokulu’nda gerçekleştirilen okuma etkinliğine katıldılar. Öğrenciler eşliğinde okuma etkinliğinin gerçekleştirilmesinin ardından Kaymakam Ali Sırmalı öğrencilerle sohbet ederek onlara kitap okumanın öneminden bahsetti.

BENGİ Projesi kapsamında kitap okuma konusunda farkındalığın artmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Kaymakam Ali Sırmalı öğrencilerin sorularını cevapladı. Hayatta rol model alınan insanların meslek seçiminde çok önemli olduğunu belirten Kaymakam Ali Sırmalı öğrencilere “Umuyorum ki sizler de ileride güzel mesleklere sahip olan ülkenize faydalı bireyler olacaksınız.” dedi.

Öğrencilerle sohbetin sona ermesinin ardından öğretmenler odasına geçilerek; okuldaki eğitim öğretim durumları, BENGİ Projesi kapsamında devam eden çalışmalar, görüş ve öneriler konusunda öğretmenlerle sohbet edildi. İlçemizde BENGİ Projesi kapsamında pek çok güzel çalışma yapıldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç Özellikle okume etkinlikleri konusunda büyük yol kat ettiklerini belirterek: “Tüm öğrencilerimizde ve hatta velilerimizde okuma bilincinin artırıldığı kanaatindeyim. Daha çok okuyan bir toplum olabilmek adına bu tarz etkinliklere hız kesmeden devam etmeliyiz. Bu anlamda Edremit Kaymakamımız Ali Sırmalı ile birlikte okullarımıza destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1