EGE GÜNDEM GAZETESİ

SÜLEYMAN ŞENTÜRK GÜVEN TAZELEDİ

SÜLEYMAN ŞENTÜRK GÜVEN TAZELEDİ
47 views
18 Aralık 2017 - 11:19

Edremit AK Parti Gençlik Kolları kongresi, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun da katılımı ile büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut Başkan Süleyman Şentürk tekrar İlçe Başkanlığına seçildi.
Kongreye katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Kafaoğlu AK Parti’nin gençlere büyük önem verdiğini ve 2019 seçimlerinde gençlerin büyük rol oynayacağını kaydetti.
Edremit Uytun Otel Toplantı salonunda yapılan kongreye AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Hasan Demirarslan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Edremit İlçe Başkanı Metin Örkcü, Ayvalık AK Parti İlçe Başkanı Hasan Kıtay, Balıkesir AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Zahid Bayram, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ile Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.
Sunuculuğunu Cesur Uzunkaya’nın yaptığı kongre, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Divan teşekkülünün oy birliği ile oluşturulmasının ardından, sırasıyla Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Şentürk, İlçe Başkanı Metin Örkcü, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve İl Başkanı Hasan Demiarslan birer konuşma yaparak, kongrenin hayırlı olmasını temenni ettiler. Kongrede konuşan Balıkesir Büyükşehir belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Edremit’teki AK Parti kongrelerinde her zaman bu coşkuyu görüyorum. Bu da beni oldukça mutlu ediyor. Teşkilatçılık bir dava işidir, bu iş gönül işidir. Sizlerde de dava aşkını ve heyecanını görüyorum. Teşkilatçılık hakikaten sabır ister, aşk ister, sevgi ister. Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın inşallah 2019’da Belediye’yi kazanacağız. Gençlerimize güveniyoruz, sizlerle birlikte AK Parti çok daha iyi yerlere gelecektir. Gençlere seçme ve seçilme hakkını veren ilk parti AK Parti’dir. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, seçilme yaşını 18’e düşürerek, gençlere verdiği önemi bir kez daha göstermiştir. Değerli gençlerimiz, küsmek ve darılmak için bahane aramak yerine sevmek ve sevilmek için çareler aramak için çalışmalıyız. Sağımıza ve solumuza bakmadan kim var denildiğinde ben varım diyecek adanmış insanlara ihtiyacımız var. Yolumuz uzun, işimiz çetin, yükümüz ağır. Biz bir ve beraber olmalıyız. Sen-ben kavgası yapmamalıyız. Burada Gençlik Kolları Başkanı Süleyman kardeşimi ve yönetimini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun, Allah yardımcımız olsun” dedi. Kongrede bir konuşma yapan AK Parti İlçe Başkanı Metin Örkcü ise “Süleyman kardeşimizle yaklaşık 2,5 yıldır birlikte çalışıyoruz. Kendisi gençlerimize hem bir abi, hem de bir baba oldu. Verdiği emeklerden dolayı çok teşekkür ediyor ve görevinde başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Süleyman Şentürk başkanlığındaki yeni Gençlik Kolları Yönetimi şu isimlerden oluştu: Başkan Süleyman Şentürk, Turgay Aydın, Hamza Kara, Ahmet Akkurt, Okan Candemir, Mehmet Emin Pektaş, Abdulkadir Akkurt, İhsan Taşkınsoy, Hurşit Arslan, Hüseyin Pektaş, Merve Gazioğlu, Mustafa Demiray, Merve Melahat Erol, Ünzile Akgül, Erhan Ecem, Esra Aktay, Merve Alçay, Ergin Gözaydın, Aydın Bodur, Kadriye Bilici, Ertuğrul Demir, Cevriye Olcar, Burcu Birdal, Uğur Aldemir, Mustafa Levent.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1