EGE GÜNDEM GAZETESİ

EGE BÖLGESİNDE BALIKESİR ÖRNEK

EGE BÖLGESİNDE BALIKESİR ÖRNEK
7 views
15 Aralık 2017 - 12:38

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun merkez ve kırsalda yaptığı su indirimi Ege Bölgesi’nde dikkat çekilmesine neden oldu. İzmir ve Aydın suya zam yaparken, Manisa’nın zam talebi kabul edilmedi. Balıkesir ise %25 ve %50 su indirimleri ile takdir topladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu göreve gelir gelmez halkın istekleri doğrultusunda hareket ederek su faturalarında önemli bir indirim sağladı. Merkezde %25 ve kırsalda %50 oranında gerçekleşen su indirimi Aralık ayından itibaren uygulanmaya başladı. Balıkesir’deki su indirimi Ege bölgesindeki diğer belediyelerin genel kurullarında konuşuldu.
Balıkesir’deki su indirimi İzmir’de gerçekleşen İZSU ve Manisa’daki MASKİ genel kurularında örnek olarak işaret edildi. İzmir’de 1 Ocak 2018’den itibaren suya %10 zam yapıldı. AK Parti Grubu İzmir’de buna tepki göstererek “Geçen sene 3,60 liradan sattığınız suyu 4,58 liraya satacaksınız. Neredeyse 1 liraya yakın bir zam söz konusu olacak. Balıkesir suya yüzde 25 indirim yaptı. Su akıyor İZSU bakıyor” dedi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi’de suya zam yapmak istedi ancak tepkiler sonrası zam geri çekildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Kamil Öz su zammı tartışmalarında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin suya zam değil indirim yaptığını hatırlattı. Aydın Büyükşehir Belediyesi de su oranlarında zamma gitti. Ege Bölgesi’nde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı önemli su indirimi Ege Bölgesi’nin yanı sıra diğer illerde de dikkat çekti.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Yaptığımız indirim vatandaşlarımız tarafından memnuniyet ile karşılandı. Göreve gelir gelmez halkın talepleri ve istekleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Su çok önemli bir ihtiyaç. Her evde su vazgeçilmezdir. Vatandaşlarımız şu anda suyu indirimli kullanıyorlar. Su indirimi Manisa ve İzmir illerinde de örnek gösterildi. Balıkesir olarak dikkat çeken bir il olduk” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1