EGE GÜNDEM GAZETESİ

ALGEM yaşlılarımızı unutmadı

ALGEM yaşlılarımızı unutmadı
18 views
15 Aralık 2017 - 12:34

Altıeylül ilçe sınırlarında yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara dokunmaya devam eden Altıeylül Gelişim Merkezi, Firdevs Saraçoğlu Yaşlılar Bakımevi’nde yaşayan vatandaşlara yalnız olmadıklarını hissettirdi.
Kurulduğu günden bu yana, sosyal marketi, meslek edindirme kursları gibi yardımlarla vatandaşa dokunan Altıeylül Gelişim Merkezi kimsesizlerin kimi olmaya devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Firdevs Saraçoğlu Yaşlılar Bakımevi’ne yapılan ziyarette açıklamalarda bulunan Altıeylül Belediye Başkan Vekili Mehmet Kelemençe “Yaşlılarımızın gönüllerini almak için buradayız. ALGEM adı altında çeşitli etkinlikler yaparak ziyaretlerimizi devam ettireceğiz. Ayrıca, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Şube Müdürü Emine Hanım’a da ziyarette bulunalım istedik.” dedi.
Altıeylül Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler’den sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, ziyaret esansında ALGEM’i merak eden yaşlılara ALGEM hakkında bilgiler verdi. Özen; “Altıeylül Gelişim Merkezi, Gazi Osman Paşa mahallemizde kültür ve sosyal işlere bağlı birimimiz. Burada ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda yardımında bulunuyoruz. Ayrıca meslek edindirme kurslarımız var. Eğitim veren 13 kursumuz bulunuyor. Bu kurslarda eğitim alan 292 kursiyerimiz var. Ekiplerimiz bizzat gidip ihtiyaç sahipleriniyerinde tespit ediyor. Uygun görüldüğü takdirde her türlü desteği veriyoruz” dedi.
Ziyaretten oldukça memnun kalan yaşlılar, şarkılarla türkülerle mutluluklarını dile getirirken bu etkinlik ve ziyaretlerin devam etmesini istediler. Yaşlıları isteği üzerine Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, Altıeylül Müzik Topluluğu ile uygun bir zamanda Türk halk ve sanat müziği programı organize edileceğini söyledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1