EGE GÜNDEM GAZETESİ

CAMALTI RESİM SERGİSİ BANDIRMALILARLA BULUŞTU

CAMALTI RESİM SERGİSİ BANDIRMALILARLA BULUŞTU
18 views
12 Aralık 2017 - 12:13

Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında yeni bir sergi daha Bandırmalı sanatseverlerle buluştu.
Sibel Süreyya Aytekin’in eserlerinin sergilendiği “Rengarenk Hayal Et” camaltı resim sergisi Barış Manço Kültür Sanat Merkezi Melih Çınar sergi salonunda yapılan açılışla sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Sergi açılışına Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Belediye Başkanı Dursun Mirza, Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, Basın Mensupları ve çok sayıda sanatsever katıldı.
Açılışta konuşan Başkan Mirza; “ Bugün burada çok emek harcanan ve büyük titizlikle hazırlanan Rengarenk Hayal Et isimli camaltı resim serginin açılışı için bir araya geldik. Camaltına resim yapabilmek çok meşakkatli bir iş, o yüzden Sibel hanımı kutluyorum. Açılışını yaptığımız sergi ustalık, incelik isteyen eserlerle dolu ve bu tarz kaliteli işler bizleri onurlandırıyor. Büyük Atatürk’ün de dediği gibi “ Yüksek uygarlığın, merdiveni sanattır” Bandırma Belediyesi olarak çağdaş ve uygar bir kent inşa etmek için sanatın en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.
“Rengarenk Hayal Et” isimli camaltı resim sergisi 18 Aralık tarihine kadar Melih Çınar sergi salonunda sergilenmeye devam edecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1