EGE GÜNDEM GAZETESİ

Altınova Sahil mevkiine hırsızlar dadandı

Altınova Sahil mevkiine hırsızlar dadandı
36 views
08 Aralık 2017 - 11:27

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin en büyük mahallesi Altınova’nın Sahil mevkiindeki ikinci konutlara hırsızların dadandığı öğrenildi.

Altınova’nın Sahil mevkiinde; ikinci konutların bulunduğu; Martı Sitesi, Tatlısu Sitesi, Melyas Sitesi ve Öğretmenler Sitesinde 21 Kasım akşamı hırsızların bir gecede Jandarma’daki başvurulara göre 14 eve girdiği bildirildi.
Tatlısu Sitesinde güvenlik kamerasına takılan motosikletli 2 kişinin kimlik belirlenmesine çalışılırken, söz konusu şahısların2 ayrı evden 2 plazma televizyon çalarak motosikletle uzaklaştıkları gözlendi.
Martı Sitesinde Mimoza Sokak 6 numaralı Avni Çelik‘in adlı konut sahibinin evinden 2 televizyon, su sebili, bulaşık makinesi, hamur makinesi, kahve makinesi, ev hanımının kıyafetleri, alınırken hemen yanındaki Osman Bahadır Özden’in 8 numaralı evine giren hırsızlar tüm odaları dağıtmalarına rağmen kayda değer bir şey bulamayarak çıkıp gittikleri belirtildi.
Sahil mevkiinde bulunan Melyas sitesinde 2 evin kapısı açıldığı, eşyaların dağıtıldığı fakat bir şey alınmadığı, Öğretmenler sitesinden ise bazı evlerden televizyonların çalınırken, hırsızların maddi değeri olan küçük eşyaları tercih ettikleri belirtildi.

Hırsızlar eski milletvekilinin evine de girdi iddiası
Öte yandan, önceki gecede yine Sahil mevkiinde; Martı sitesinde bir eve girmeye çalışan hırsızların jandarma devriyelerinin görünce kaçarak izlerini kaybettirdikleri savunulurken, söz konusu hırsızlık olaylarına karşılık, Ayvalık İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Altınova İskele Jandarma Karakol biriminin de gece devriyelerini arttırdığı ve bazı şüpheli kişileri takibe aldığı öğrenildi.
Ayvalık Altınova Sahili Martı Sitesi Mimoza Sokak 8 numaralı Osman Bahadır Özden’in evini darmadağın ederek bir şey alamadan kaçan hırsızların hemen yanındaki Avni Çelik’in 6 numaralı evinden 2 televizyon ve beyaz eşyaları ile eşinin kıyafetleriyle, para edecek eşya aradıkları dikkat çekti.
Ankara’da bulunan Osman Bahadır Özden; muhabirimize yaptığı açıklamada; deniz e yakın olan Türk-İş’in eski Genel Başkanı eski CHP Milletvekili ve Bayram Meral’in de evine girdiklerini söyledi.
Özden, Altına Sahil mevkiinde bulunan İskele Jandarma Karakolu’na giderek rapor tutturan ve ifade verenlerin sayısının 14, ama gerçekte en azından 21 eve girildiğini savundu.
Altınova dışında yaşayan daha onlarca kişinin jandarmaya ifade vermeye gitmesinin beklendiği de gelen bilgiler arasında. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1