EGE GÜNDEM GAZETESİ

ÇEVRE DOSTU BELEDİYELER ARASINA ÜÇ BELEDİYE DAHA KATILDI

ÇEVRE DOSTU BELEDİYELER ARASINA ÜÇ BELEDİYE DAHA KATILDI
16 views
01 Aralık 2017 - 11:02

            Çevre konusunda faaliyet gösteren ve merkezi Balıkesir-Edremit’te bulunan EGE VE MARMARA ÇEVRE BELEDİYELER BİRLİĞİ’nin 2017 yılı 2.Olağan Meclis Toplantısı 25.11.2017 tarihinde bu defa KUŞADASI’ında yapıldı.

             Meclis toplantısında çevre dostu üç belediyenin daha üyelik başvurusunun oy birliği ile kabul edilmesi ile Birliğin üye sayısı 29 a yükselmiş oldu.

2018 yılı çalışma programı ile 2018 mali yılı bütçesinin de oybirliği ile onaylandığı meclis toplantısnda,  söz alan üye Belediye Başkanları ülke genelinde ve kendi yörelerindeki çevre sorunlarını dile getirerek,  birlik çatısı altında güç birliği oluşturulmasının yararına değindiler.

Birlik Başkanı Cahit İNCEOĞLU yaptığı açılış konuşmasında;  Bu gün burada daha yeşil kentler için yeniden birlikteyiz. Daha temiz bir çevre için buradayız. Birliğimizin misyon ve vizyonu doğrudan çevre olan tek Çevre Belediyeler Birliğidir.

Birliğimiz, 2014 yılında Büyükşehir yapılanması sonucunda kapanan üye belediyelerimiz  nedeni ile üye belediye sayısı  12 ye kadar düşmüş ve önemli ölçüde güç kaybetmişti.

Ancak 30.Nisan.2016 tarihinde adını Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği olarak  değiştirerek  çalışma alanını genişleten birliğimiz hızla büyümekte ve güçlenmektedir.

30.Nisan.2016 tarihinde sadece 12 olan üye belediye sayımız,  geçen on sekiz ay içinde  17 yeni üye kazanımı ile bu gün itibariyle 29 belediyeye ulaşmıştır. Bu tarihten önce sadece üç ilde örgütlenmiş olan birliğimiz, bu gün  itibariyle Ege ve Marmara Bölgelerimizden on ilimize  yayılmış  bulunmaktadır.

Önümüzdeki aylarda aramıza yeni belediye katılımları sürecek ve birliğimiz daha da güçlenecektir. dedi.

Ev sahibi Kuşadası Belediye Başkanı Sn. Özer KAYALI’ nında  bir konuşma yaptığı toplantıda,  Birlik dönemsel çalışmaları slayt şeklinde meclisin bilgisine sunuldu.  Ayrıca Birliğe yeni katılan Tekirdağ Saray ve Hayrabolu belediyeleri ile Yalova Subaşı Belediyesinin  tanıtımı yapıldı ve yeni üye belediye başkanlarına plaket ve üyelik beratları sunuldu.

Meclis toplantısından sonra ‘Etkili İletişim ve Liderlik’ konulu bir söyleşinin yer aldığı etkinlik programından sonra Kuşadasında konaklayan Üye Belediye Başkanları ve Meclis üyeleri için 26.11.2017 Pazar günü Kuşadası Belediyesi ev sahipliğinde bir Kuşadası tanıtım gezisi düzenlendi.

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1