EGE GÜNDEM GAZETESİ

ZAMANIN YIKIMI

ZAMANIN YIKIMI
MELİSA GÖNEN
MELİSA GÖNEN( mel8279.gonen@gmail.com )
21 views
28 Şubat 2017 - 11:10

Çocukların oyuncaklarını canlandıran piller,bilinçsizce kullanıldığı için çevremizi yavaş yavaş öldürmektedir.Piller metal iyonu içerirler.
Cıva,kadmiyum,kurşun,çinko,mangan,lityum,demir,nikel,kobalt gibi metaller ; toprağa, suya ve bitkilere karıştığı için, pili insan sağlığını tehdit eden unsurlar listesine ekliyor.Şuan çok sağlıklı olduğunuz için,çevreyi korumanın önemini bilmiyor olabilirsiniz, peki geleceğe yaptığınız kötü yatırımlar bir gün sağlığınızı bozarsa ? Dünyada herkesin sağlıklı olmasını dilerim; ancak bilinçsizce kullanılan doğal çevremiz ,ona yaptığımız zararları sünger gibi içine çekerek,ondan yarar sağlamamızı gittikçe zorlaştırıyor.
Pillerin zararlı olabileceğini biliyor da olabilirsiniz.Ancak kararsız kalmadığım bir konu var ki o da yaşadığımız çevrede atık pil toplama kutularının ne kadar az ,hatta çok nadir bulunduğu.Bu yüzden yetkili kişilerin pil toplama kutularını arttırmasını ve insanları pilin doğru kullanımı konusunda uyarmasını istiyorum.
Çevre sorunları neredeyse her karış toprağa,havaya,suya,ormanlara vs. mühürlenmiş durumda.Bu mührü temizlemekse biz insanların elinde.Her şeyi yıkıp döktüğümüz gibi bizi diğer canlılardan ayıran aklımızı kullanarak, zararları yeniden onarabiliriz.Ancak unutulmamalı ki en büyük düşmanımız zaman! Yıkımlarımızı keşkelerle onaramayacağımız o zaman gelirse,doğa gelecekte kuracağımız hayal olur!!

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1