EGE GÜNDEM GAZETESİ

BURHANİYE ŞEHİDİNE SAHİP ÇIKTI

BURHANİYE ŞEHİDİNE SAHİP ÇIKTI
18 views
27 Şubat 2017 - 13:23

El-Bab’ta şehit düşen Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban’ın cenazesine binler katıldı. Şehidin cenaze namazı Burhaniye Koca Cami de kılındı.

CENAZE NAMAZI SOKAKLARA TAŞTI

Burhaniye Koca Camine şehit Cenazesine gelen kalabalığa cami yetersiz kalınca, Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu da caddeye getirildi ve caminin önündeki caddede cenaze namazı gerçekleşti.

Burhaniye’nin evladı, El Bab şehidi Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban’ı uğurlamaya gelenleri alan almadı. El Bab şehidi Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban için memleketi Burhaniye Koca Cami’de düzenlenen cenaze töreninde şehidin ailesi ayakta durmakta zorlananınca şehidin babası İbrahim Çoban ile annesi Arife Çoban getirilen sandalyeye oturtuldu. Şehidin kardeşleri Mustafa Çoban ve Müşerref Çoban başta olmak üzere ailenin gözyaşları herkesin yüreğini dağladı.
Şehidimizin cenaze namazının ardından şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban’ın tabutu, görevli askerlerce taşındı, daha sonra top arabasına konuldu. Top arabasının ardından şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban’ın tabutu, ardından cenaze aracına alındı. Şehit Astsubay Hasan Çoban, Geriş Mezarlığı’nda defnedildi.
PROTOKOL TÖRENE KATILDI
Burhaniye’de gerçekleşen şehit cenazesi törenine; Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, , Balıkesir Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, sivil toplum örgütleri, çevre il ve ilçelerden şehidine sahip çıkmak için gelen vatandaşların da aralarında bulunduğu yaklaşık 10 bin üzerinde Vatandaş katıldı.
Kılınan cenaze namazının ardından şehit Astsubay Hasan Çoban’ın tabutu, askerlerce omuzlara alındı. Yaklaşık 20 metre omuzda taşınan tabut, daha sonra top arabasına konuldu. 200 metre top arabasında taşınan şehit Astsubay Hasan Çoban’ın tabutu, ardından cenaze aracına alındı. Şehit Astsubay Hasan Çoban, ilçedeki Geriş Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1