EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık 8. Tiyatro festivali’ne hazırlanıyor

Ayvalık 8. Tiyatro festivali’ne hazırlanıyor
14 views
22 Şubat 2017 - 12:00

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Kültür Sanat Derneği (AYKÜSAD) ve Ayvalık Sanat Derneği’nin (ASD) birlikte düzenlediği, Ayvalık Belediyesinin işbirliğinde yapılan gelenekselleşmeye başlayan tiyatro festivalinin bu yıl 4-7 Mayıs 2017 tarihlerinde ‘Yaşadım diyebilmek için’ sloganıyla gerçekleştirileceği bildirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ayvalık Belediyesi’nin desteklediği festivalin, Ayvalık esnafına da ekonomik katkı sağlaması amaçlanırken, festivalde; Türkiye’nin birçok bölgesinden amatör, profesyonel, üniversite ve gençlik tiyatroları ile sahne çalışmalarını bir araya getirerek izleyiciyle buluşturması, Kıyı Ege’de dinamik ve genç tiyatronun sesini duyurmasının yanı sıra organizasyonda bir araya gelecek toplulukların bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri bir ortam bulabilmesi hedefleniyor.
Festival kapsamında; “Deneysel Tiyatro”, “Her yerde Tiyatro” kavramı vurgulanarak farklı ve özgün eserlerin katılımı sağlanmakta, farklı yaş ve ilgi gruplarına hitap eden çalışmalarla zengin bir içerik sunulurken, hazırlanan programda sanatçılarla atölye çalışmalarının yanı sıra değerli ustalarla yapılan söyleşiler ve çocuklara yönelik oyunlar ve kukla gösterileri de yer alıyor.
Öte yandan bu yıl 4-7 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılacak olan Ayvalık Tiyatro Festivali’nin başvurularının 17 Mart’ta sona ereceği de gelen bilgiler arasında. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1