EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Yılmaz, “Tam demokrasi ve geleceğimiz için ‘evet’ diyoruz”

Başkan Yılmaz, “Tam demokrasi ve geleceğimiz için ‘evet’ diyoruz”
12 views
21 Şubat 2017 - 11:10

Esnaf ziyaretleri yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Güçlü temsil ve istikrarlı yönetim ile millet iradesinin önünü açacak olan yeni Anayasa değişikliğinin; 2023, 2071 hedeflerindeki daha güçlü bir Türkiye için çok önemli olduğuna inanıyorum. Tam demokrasi ve geleceğimiz için ‘evet’ diyoruz” dedi.
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa Referandumu ve Başkanlık Sistemi’ni Karesi halkına anlatmak için esnaf ve vatandaş ziyaretlerine devam ediyor. Çarşı merkezdeki esnafları ziyaret ederek, Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni anlatan Başkan Yılmaz, “Güçlü temsil ve istikrarlı yönetim ile millet iradesinin önünü açacak olan yeni Anayasa değişikliğinin; 2023, 2071 hedeflerindeki daha güçlü bir Türkiye için çok önemli olduğuna inanıyorum. Tam demokrasi ve geleceğimiz için ‘evet’ diyoruz” dedi.

BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLEDİ
Esnafların dükkanlarını tek tek ziyaret ederek hayırlı işler dileyen Yılmaz, 16 Nisan’da yapılacak olan referandumun bir parti seçimi değil, Türkiye’nin istiklal ve istikbalinin belirleneceği bir seçim olduğuna vurgu yaptı. Türkiye’de 94 yılda, ortalama ömrü 14 ay süren 65 hükümet kurulduğunu söyleyen Yılmaz, “1923’te kurulan Cumhuriyet hepimizin ortak değeri. Bu referandumun Cumhuriyet tarihinin en büyük fırsatı olduğunu düşünüyorum” dedi.
‘DEVLET VE MİLLET BÜTÜNLEŞECEK’
Yeni Anayasa’nın millet ile iktidarın önündeki tüm engelleri ortadan kaldıran bir Anayasa olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Bu referandumda devlet ve millet bütünleşecek, çift başlı sistem ortadan kalkacak. Yeni sistem Türkiye’nin önünü açacak ve gücümüze güç katacak. Bizler tam bir demokrasi ve geleceğimiz için ‘evet’ diyoruz” açıklamasında bulundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1