EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Fatih Projesi Eba Etwinning Entegrasyonu Çalıştayı

Ayvalık’ta Fatih Projesi Eba Etwinning Entegrasyonu Çalıştayı
19 views
21 Şubat 2017 - 10:38

Ayvalık ilçesinde, Fatih Projesi yazılım ve donanım bileşenlerinin etwinning faaliyetlerinde etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak ve il genelinde yürütülen e-twinning proje faaliyetlerinde nitelik ve nicelik olarak verimliliği arttırmak amacıyla 18-19 Şubat 2017 tarihlerinde Ayvalık Cunda Uygulama Otelinde farklı branşlardan 120 öğretmenin katılımıyla Fatih Projesi EBA Etwinning Çalıştayı gerçekleştirildi.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ın yanı sıra Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır’ın hazır olduğu bulunduğu çalıştayın; Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürü Yusuf Yalçın’ın koordinesinde gerçekleştiği öğrenildi.
Çalıştaya Prof. Dr. Canan Nakiboğlu, Prof.Dr. Hülya Gür, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Korkusuz, Araştırma Görevlisi Mevhibe Kobak Demir’de görevli olarak katıldı.
Eğitimde teknoloji entegrasyon konusu ve proje yazma eğitiminin verildiği çalıştay sonunda her öğretmenin kendi okulu için en az bir proje faaliyeti planlayacak ve projeleri etwinning platformunda paylaşacağı bildirildi.
Çalıştayın açılışında konuşan Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız çalıştayın hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Tüm ülkemizde olduğu gibi Balıkesir’de de Fatih Projesi kapsamında etkileşimli tahtalarımız, tablet bilgisayarlarımız ve Fatih Projesi alt yapı kurulumlarımız tamamlandı. Şu an bizim için en önemli şey, bununla ilgili eğitim-bilişim ağımız EBA’yı etkin bir şekilde kullanmak sizlerden en büyük ricamız öğrencilerimize bunu daha etkin bir şekilde öğrencilerimizin kullanmasını sağlamanız ve bizlerinde bu yönde kendimizi geliştirmemizdir. Bu çalışmamız bu amaçla düzenlendi. İnşallah bu çalıştayın sonunda diğer ülkelerle etkileşim halinde öğrencilerimizin yabancı kültürleri tanımaları, bizim onlarla daha verimli bir çalışma gerçekleştirmemiz için bunu çok önemsiyoruz” diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Yıldız’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen eğitmenler kısaca etwinningin ne olduğunu ve etwinnig portalının tanıtılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundular. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1