EGE GÜNDEM GAZETESİ

Havran Belediyesi’nden Eğitime Destek

Havran Belediyesi’nden Eğitime Destek
14 views
17 Şubat 2017 - 10:54

Havran Kaymakamı ve Havran Belediye Başkanı İmam Hatip Ortaokulu Ve Lisesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi.
BENGİ Projesi kapsamında Havran Belediyesi tarafından Lise çağındaki öğrencilere dağıtılmak üzere bastırılan Ord.Prof.Dr.Ali Fuat Başgil’e ait Gençlerle Başbaşa isimli kitabı Havran Kaymakamı Ahmet Türköz,Belediye Başkanı Emin Ersoy İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu ile birlikte İmam Hatip Lisesi öğrencilerine dağıtımı yapıldı.
İlçe Kaymakamı Ahmet Türköz Eğitime verdiği desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Emin Ersoy’a teşekkür etti.
Protokol üyeleri söyleşi sonrası öğrencilere kitapları dağıttılar.
Kitap okumanın önemine değinen ilçe kaymakamı,Ahmet Türköz kitap okumanın kişisel gelişime sağladığı faydaları belirtti. Bunun yanı sıra akademik çalışmalardan sonra yorulan öğrencilerin kitap okuyarak zihinlerini dinlendirebileceğini dile getirdi.
Tecrübelerin insan hayatında ki önemine değinen Kaymakam Ahmet Türköz, “Tecrübe kazanmanın en zor yolunun yaşayarak kazanılan tecrübeler” olduğunu söyledi. Harun Reşit’in bir hikayesini öğrencilerle paylaşarak, toplantı salonunda keyifli anların yaşanmasını sağladı. İnsan hayatındaki kritik dönemlerden dolayı bazı şeyleri zamanında yapmanın başarıya ulaşmak için büyük önem teşkil ettiğini belirtti. Merkezi Ortak Sınavlara da değinen Türköz “ İyi bir hayat için iyi bir meslek, iyi bir meslek için iyi bir üniversite, iyi bir üniversite için ise iyi bir lisenin öneminin büyük” olduğunu söyleyip, hedeflerimize ulaşmak için bulunduğumuz zamanı iyi değerlendirmenin önemine değindi.
Belediye Başkanı Emin Ersoy’da Havran Belediyesi tarafından bastırılan “Gençlerle Başbaşa” kitabını öğrencilere hediye etti ve şunları söyledi: “Bu kitap okulunuzdaki ve ilçemizdeki bütün öğrencilere dağıtılacaktır. Hangi alanda olursa olsun, eğitim, çok çalışma ve dürüstlükle, hayatınız boyu başarılı bir birey olabilirsiniz. Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.” İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu ise çok çalışarak başarıya ulaşabileceğine değindi. Koordinatörlüğünü üstlendiği okullardan birinin de Mehmet Çalışır İmam Hatip Ortaokulu olduğunu belirterek sonraki süreçlerde de sık sık bir araya gelineceğini söyledi.
Okuma etkinliğinin ardından Anadolu İmam Hatip Lisesi sınıflarını ziyaret eden protokol üyeleri öğrencilerle keyifli bir sohbet ortamında onlara tavsiyelerde bulunup tecrübelerini paylaştı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu öykü, şiir, resim gibi yarışmalara katılım, özel gün ve etkinliklerde görev almanın bireysel gelişim için önemine değindi. Başarı dilek ve temennileriyle sınıflardan ayrılan protokol üyeleri, okul idarecilerinden bilgi alındıktan sonra okuldan ayrıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1