EGE GÜNDEM GAZETESİ

Gözyaşlarıyla Uğurlandı

Gözyaşlarıyla Uğurlandı
14 views
17 Şubat 2017 - 10:46

İzmir’in Bergama ilçesinde, “DUR” ihtarına uymayan sürücünün çarpması sonucu şehit olan polis memuru Nedim Öner, Havran’da düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi.
Şehit Polis Memuru Nedim Öner (43) için Havran Camii Kebir (Koca) Camisi’nde tören düzenlendi. Vali Ersin Yazıcı, burada şehidin eşine ve çocuklarına başsağlığı diledi.
ŞEHİDİMİZ EN YÜCE MERTEBEYE ULAŞMIŞTIR
Devletin her zaman şehidine sahip çıktığını ve şehit ailelerinin de yanında olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, ” Şehidimiz, en yüce mertebeye ulaşmıştır. Geride bıraktıkları da bizlere emanettir.”dedi.
ŞEHİTLERİMİZİN EMANETLERİ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ
Ailenin acısını paylaştığını belirten Vali Yazıcı, “Bizler her zaman şehit ailelerimizin yanındayız. Şehitlerimizin emanetleri bizim için çok değerli. Aziz şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetleri olan anne ve babaları, eş ve çocukları ile bu kutsal görev sırasında yaralanıp gazi olan vatandaşlarımıza sahip çıkılması, yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla özellikle son yıllarda devletimiz tarafından önemli yasal düzenlemeler yapılmıştır. ” diye konuştu.
Öğle vakti kılınan cenaze namazından sonra Şehit Nedim Öner’in Türk bayrağına sarılı tabutu, polislerin omzunda cenaze aracına kadar taşındı. Şehit Polis Memuru Nedim Öner, Havran Kabristanlığı’nda gözyaşları içinde toprağa verildi.
CENAZEYE ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI
Cenaze törenine Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, İl Jandarma Alay Komutanı J. Kur. Alb. Dr. Taner Büyükgöz, Havran Kaymakamı Ahmet Türköz, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Balıkesir Merkez Komutanı P. Alb. Evren Ünal, şehidin eşi Fatma Öner,annesi Dudu Öner, oğulları Cengizhan ve Atilla Öner, yakınları, İzmir ve Balıkesir’de görev yapan polis arkadaşları katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1