EGE GÜNDEM GAZETESİ

‘Halk Arenası ‘ İle İkinci Kez Ayvalık’ta

‘Halk Arenası ‘ İle İkinci Kez Ayvalık’ta
24 views
16 Şubat 2017 - 10:38

Usta Gazeteci Uğur Dündar’ın Halk TV adına hazırladığı “Halk Arenası” programı, Ayvalık Belediyesi’nin katkılarıyla 17 Şubat Cuma günü saat 21.00’de Küçükköy Cumhuriyet Kültür Merkezi’nden canlı olarak yayınlanacak.

Her hafta farklı konu ve konuklarıyla halkın karşısına çıkan Uğur Dündar’ın bu haftaki canlı yayın konukları; CHP İzmir Milletvekili Gazeteci-Yazar Aytun Çıray, Halkın Avukatı Murat Ergün ve Gazeteci-Yazar Sabahattin Önkibar olacak.
Türkiye’nin önemli gazetecilerinden Uğur Dündar’ın hazırlayıp, sunduğu programa ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Gençer, Türkiye’nin içerisinde bulunduğu zor ve antidemokratik koşullarda; bağımsız, laik ve demokratik Türkiye özlemini her programında dile getiren usta gazeteci Uğur Dündar’ın sunacağı ‘Halk Arenası” programının Ayvalıklı hemşehrilerinin katılımıyla canlı olarak yayınlanmasının mutluluk verici olduğunu kaydetti.
Türkiye’nin Uğur Dündar gibi mücadeleci ve kararlı insanlara ihtiyaç duyduğu en önemli bir süreçten geçtiğini belirten Rahmi Gençer, Kurtuluş Savaşı yıllarında Anadolu’da düşmana karşı ilk kurşunun atıldığı Ayvalık başta olmak üzere Türkiye’nin hiçbir zaman Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk devrimlerinden vazgeçmeyeceğinin de altını çizdi.
Programda Nisan ayında yapılacak referandumun da çarpıcı bir şekilde ele alınacağını belirten Başkan Gençer, “Halkımızın Nisan ayı içerisinde yapılacak olan referandumda ‘Neden Evet’ yada ‘Neden Hayır’ oyu kullanması gerektiğini bilmiyor. Oysa ülkemizin geleceği için çok çok önemli olan bu referandumda sandıklara atılacak her ‘Evet’ oyunun neleri götüreceği, her ‘Hayır’ oyunun da neler kazandıracağını halkımıza çok iyi anlatmak gerekiyor. Bu yüzden de ben Sayın Uğur Dündar ve çok değerli konuklarının canlı yayında bu konuda da çok özel açıklamalarda bulunacaklarına inanıyorum” diye konuştu.
Öte yandan 17 Şubat Cuma günü Ayvalık Belediyesi’ne ait Küçükköy Cumhuriyet Kültür Merkezi’nden canlı olarak yayınlanacak programın ilçede Atatürkçü düşünceyi taşıyan vatandaşlar tarafından da büyük bir memnuniyetle karşılandığı gelen bilgiler arasında.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1