EGE GÜNDEM GAZETESİ

Bir-Ömür Roman Derneği’nden Başkan Gençer’e Nazik Ziyaret

Bir-Ömür Roman Derneği’nden Başkan Gençer’e Nazik Ziyaret
21 views
08 Şubat 2017 - 10:55

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Bir Ömür Roman Kültürünü Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği yönetimi Belediye Başkanı Rahmi Gençer’i makamında ziyaret etti.

Ayvalık Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen ziyarette; Bir Ömür Roman Kültürünü Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömür Yar ve dernek yöneticisi Aydoğan Sat hazır bulundu.
Sohbet havasından gerçekleşen ziyarette; İlçe de Roman vatandaşların yoğun yaşadıkları Hamdibey Mahallesi’nde geçtiğimiz aylarda yaşanılan şiddetli yağışlar sonucunda bozulan yolların onarılmasını talep ettiklerini hatırlatan Dernek Başkanı Ömür Yar, bu taleplerinin hemen akabinde Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in talimatıyla Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerin harekete geçmesinin mahalle halkı tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandığını söyledi.
Ömür Yar, Hamdibey Mahallesi’ndeki çocukların eğitim ve öğretimlerine önem verdiklerini vurgulayarak, bu amaçla hazırladıkları eğitim projesini Ayvalık Kaymakamlığı’na sunduklarını hatırlatarak, mahalledeki öğrencilerin okulda öğrendiklerini pekiştirebilecekleri bir etüt evine ihtiyaç duyduklarını ve bu konuda Başkan Gençer’den destek beklediklerini de sözlerine ekledi.
Bir Ömür Roman Kültürünü Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği yönetiminin kendisine yönelik gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Rahmi Gençer ise; Hamdibey Mahallesi’nin tüm cadde ve sokaklarındaki yolları onarıp, düzelteceklerinin müjdesini verdi.
Hedefinin her köşesinin pırıl pırıl olduğu yaşanılabilir bir Ayvalık’ı inşa etmek olduğunu kaydeden Başkan Gençer, Hamdibey Mahallesi’ni önemsediğini ve bu mahallede yaşayan vatandaşların ilçe mozaiğinin en renkli parçalarından biri olduğunu kaydetti.
Başkan Gençer, dernek başkanı Ömür Yar’ın öncülüğünde hazırlanıp Ayvalık Kaymakamlığı’na sunulan eğitim projesinin bir parçası olan etüt sınıfının da hayata geçirilmesi için belediye olarak gereken desteği vereceklerinin altını çizdi. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1