EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Özgen, yeniden göreve talip

Başkan Özgen, yeniden göreve talip
36 views
02 Şubat 2017 - 11:19

SS. Balıkesir Umum Madeni Eşya ve Bilumum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Hüseyin Özgen’in göreve gelmesiyle başarısını bir yılda 6 kat arttırdı.

Başkanlığını Hüseyin Özgen’in yaptığı SS. Balıkesir Umum Madeni Eşya ve Bilumum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, geçen yıl göreve Özgen’in gelmesiyle birlikte esnaf ve sanatkara olan hizmetlerini ve çalışmalarını arttırdı. Hafta sonu Olağan Seçimli Kongresini yapacak kooperatifte yeniden Başkanlığa aday olan Hüseyin Özgen, bu kez seçimle göreve gelerek esnafın gönlünde taht kurmak istiyor.
Uzun yıllar kooperatif yönetiminde görev alan ve bir süre önce Başkanlığa getirilen Özgeni, seçimi kazanarak hizmetlerinin kalitesini arttırmayı planlıyor. Kurulduğu günden buyana 3 milyon kredi imkanı sağlayan kooperatif Hüseyin Özgen’in göreve gelmesi sonrası geçen yıl kullandırdığı kredi tutarını 6 kat artırarak 20 milyon 330 bin liraya çıkardı.
Özverili çalışması ile ortak sayısı arttıran Özgen, “Balıkesir esnaf ve sanatkarına ve Balıkesir ekonomisine taze para girişi sağlandı. Konuyla ilgili olarak konuşan Özgen, “Balıkesir esnaf ve sanatkarımızın gelişimleri ve ihtiyaçları için katkıda bulunmaya çalıştık. Bu yıl içerisinde devletimiz tarafından sağlanan sıfır faizli kredi imkanı ile şehrimiz de bulunan 82 adet esnafımıza toplamda 2 milyon 303 bin Türk lirası kullandırdık.
2012 yılı takip oranımız %50’ler de iken kooperatifimiz kredi değerlendirmede 5 grup da 50.000 TL kredi kullandırılıyor iken 2013 yılı sonunda takip oranımız %14,34’e ve 2016 yılı sonunda bu oran %5,8 e kadar çekilmiş ve kooperatifimiz kredi değerlendirmede birinci ve en üst gruba çıkarak 150.000 TL’ye kadar kredi kullandırmaktadır.
Ayrıca 2017 yılında da kooperatifimiz birinci ve en üst gruptan çalışmaya devam etmektedir. takibimiz ise şu an itibari ile %5,8’ler dedir. 2016 yılı içersinde 132 esnaflığı bırakmış ve 223 yeni ortak katılımı ile ortak sayımız 1307’ye ulaşmıştır” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1