EGE GÜNDEM GAZETESİ

BTİOYO Standına Yoğun İlgi

BTİOYO Standına Yoğun İlgi
47 views
01 Şubat 2017 - 11:25

Balıkesir Üniversitesi’nin köklü birimlerinden olan Turizm Fakültesi (BTİOYO), 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar Alanı’nda düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMİTT) katıldı.

BTİOYO, yoğun ilgi gören ve 80 ülkeden birçok yerli ve yabancı firmanın katıldığı fuar organizasyonunda, aralarında Fakülte Dekanı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Köroğlu ile Prof. Dr. Necdet Hacıoğlu ve Doç. Dr. Yusuf Aymankuy’un da bulunduğu çok sayıda öğretim elemanı ve öğrencisi ile yer aldı. Bu yıl BTIOYO mezunu Bülent Mulcar ve EVTEKS ailesinin sponsorluğunda açılan standı; FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, İstanbul Arel Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Derman Küçükaltan, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Oğuzhan İlban, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Hüseyin Çeken ve Doç. Dr. Doğan Kutukız, Muğla Üniversitesi Marmaris Meslek Yüksek Okulu Müdürü Okt. Zekeriya Bingöl, Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Kaplan Uğurlu, BTİOYO Mezunlar Derneği Başkanı Feridun Ergün ile birlikte çok sayıda akademisyen, üst düzey sektör temsilcisi ve protokol ziyarette bulundular.
2003 yılından bu yana kendi standını açarak fuarda yer alan tek eğitim kurumu olan BİTOYO’da, öğrenciler ve öğretim elemanları turizm alanında yaşanan yeni gelişmeleri yakından takip etme fırsatı buldu. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Türkiye’nin en büyük, dünyanın da 5. büyük turizm fuarı olarak nitelendirilen EMİTT’te, bu yıl Balıkesir Üniversitesi’nin yanı sıra büyük bir turizm potansiyeline sahip olan Balıkesir’in de tanıtımına katkıda bulunduklarını sözlerine ekledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1