EGE GÜNDEM GAZETESİ

Biçki: “Referandum Türkiyenin Kaderini Etkileyecek”

Biçki: “Referandum Türkiyenin Kaderini Etkileyecek”
8 views
01 Şubat 2017 - 11:16

CHP Balıkesir il başkanı Ender Biçki Nisan ayından yapılacak referandumun Türkiye’nin kaderini etkileyeceğini ifade ederken vatandaşlara bu seçimin parti seçimi olmadığını ve İvrindi ilçesinde referandum çalışmalarına başladıklarını söyledi.
CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki ve heyeti gezdiği köylerdeki seçmenle sohbet havasında gerçekleştirdiği konuşmalarında şunlara yer verdi:
“Biz buraya partimize oy istemeye gelmedik. Sizlerin bir şeye ihtiyacınız olup olmadığını, bizlerden istedikleriniz var mı diye sormaya geldik.Gündemde malum referandum konusu ve nisanda yapılacak olan halk oylaması var. Bu oylama Türkiye’nin kaderini etkileyecek bir oylama olacak. Değerli ivrindili hemşerilerim önümüzde yapılacak olan bir parti seçimi değil. Bugüne kadar hangi partiye oy vermiş olursanız olun başımızın üstünde yeriniz var. Tekrar söylüyorum bu seçim parti seçimi değil. Dolayısıyla bu seçimde parti seçmeyeceğiz. Ülkenin kaderini, evladlarımızın kaderini belirleyeceğiz. Bu seçimi şu örnekle açıklamak istiyorum. Apartman yöneticinizi seviyor olabilirsiniz. Apartman yöneticiniz çok iyi bir insan olabilir. Ancak evinizin tapusunu apartman yöneticinize verir misiniz vermez misiniz? Bunun kararını vereceksiniz. Biz bu seçim sürecini parti bayraklarıyla değil, Türk bayrakları ile yürüteceğiz. Çünkü bu seçimde ülkemizi yönetecek olan bir kişinin tüm yetkilerin verilip verilmeyeceğinin seçimi olacak. Bu seçimde Erdoğan başkan olabilir. Ama Erdoğan siyaseti bıraktıktan sonra bu yetkiler başka birinin eline geçerse bu ülkenin hali ne olur? Bunu hepimizin düşünmesi gerekiyor. Başkanlık ülkenin hangi sorununu nasıl çözecek? Birçok genç kardeşimiz işsiz. Başkanlık işsizlik sorununu çözecek mi? Eğer çözümleri var ise bu kadar yıl iktidar da olan onlar idi. Bunu neden uygulamadılar? Neden çözemediler? Buradaki kahveci kardeşimin, çiftçi kardeşimin, esnaf kardeşimin işlerimi artacak? Bütün bunlar olacaksa bu zamana kadar neden yapmadılar. Bir kez daha söylüyorum sevgili ivrindili hemşehrilerim bir kişinin kişisel hırs ve sınırsız iktidar arzusuna boyun eğmeyelim. Bu güzel ülkenin kaderini şansa bırakmayalım.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1