EGE GÜNDEM GAZETESİ

Burhaniye Deve Güreşlerini Yaklaşık 10 Bin Kişi İzledi

Burhaniye Deve Güreşlerini Yaklaşık 10 Bin Kişi İzledi
15 views
31 Ocak 2017 - 11:26

Burhaniye Geleneksel Deve Güreşleri, Burhaniye Deve Güreşi Arenasında, 29 Ocak Pazar günü yapıldı. Burhaniye Belediyesi’nin düzenlediği ve Burhaniye Deveciler Derneğinin organizasyonunda gerçekleşen güreşlerde 200 deve güreşti.
En prestijli deve güreşleri olarak anılan Burhaniye Geleneksel Deve güreşleri 29 Ocak Pazar günü sabah saatlerinde başlayarak akşam saatlerine kadar devam etti. Güreşleri; Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Burhaniye Belediyesi Başkan Yardımcıları, Burhaniye Belediyesi Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Oda Başkanları, İlçe Jandarma Komutanı, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü, Daire Müdürleri ve yaklaşık 10 bin güreş sever izledi.
Güreşlerde, Ege Marmara ve Akdeniz’den 200 ünlü deve güreş tuttu. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası, Burhaniye Kaymakamlığı Kupası, Burhaniye Belediye Başkanlığı Kupası, Burhaniye Belediyesi Zabıta Amirliği Kupasında güreşen develer izleyenlerden büyük alkış alırken 200 devenin mücadele ettiği güreşler heyecan dolu saatlere sahne oldu. Kupaları almaya hak kazanan deve sahiplerine kupalarını ise Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, aynı zamanda güreşte iki adet devesi bulunan Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Burhaniye Belediye Başkan Vekili Ali Galip Baş, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcıları Cemil Bahadır ve Cemal Akkılınç ve Deveciler Derneği Başkanı Tunay Yanbakan verdiler.
DEVE GÜREŞLERİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
Her geçen sene daha da büyüyerek isminden söz ettiren Burhaniye Deve Güreşleri her sene olduğu gibi bu sene de binlerce güreş severin katılımıyla gerçekleşti. Yaklaşık 10 bin kişinin izlediği güreşler kıran kırana mücadelelere sahne olurken güreşi izlemeye gelen seyirciler de güreşlerin yanı sıra kurulan sofralarla renkli görüntüler ortaya çıkardılar. Güreşlere desteklerinden dolayı Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’a teşekkürlerini sunan Burhaniye Deve Güreşleri Derneği Başkanı Tunay Yanbakan güreşlerde görev yapan tüm belediye personeline de desteklerinden dolayı teşekkür etti. Kupa töreninde kısa bir konuşma yapan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ise güreşleri verdiği destekten dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkürlerini sunarken güreşlerde emeği geçen herkese şükranlarını sundu. Ülke için birlik ve beraberlikte dileyen Başkan Uysal güreşleri izlemeye gelenlere esenlikler diledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1