EGE GÜNDEM GAZETESİ

Hep Birlikte Yürümeye Devam Edeceğiz

Hep Birlikte Yürümeye Devam Edeceğiz
13 views
24 Ocak 2017 - 11:13

Vali Ersin Yazıcı, Kepsut ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi değerlendirme toplantısına katıldı.
Kepsut 125. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu Salonu’nda, Vali Ersin Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürlerine BENGİ Projesi hakkında bilgiler verdi.
EĞİTİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE
Projenin eğitim için çok önemli olduğunun altını çizen Vali Yazıcı, projeyle il genelindeki okullarda eğitim ve öğretimin kalitesinin artması, öğrencilere bilgiye ulaşma yollarının öğretilmesi, eğitim personelinin bilgi ve becerilerinin yükseltilmesi, aralarındaki iletişimin ve paylaşımın sağlanmasının hedeflendiğini vurguladı.
TÜM BALIKESİR HALKINA ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ
Vali Yazıcı, “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm resmi ve özel okullar ile kurumları kapsayan 183 bin öğrenciye, 14 bin personele ve hayat boyu öğrenme ile tüm Balıkesir halkına ulaşmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.
BALIKESİR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ SONUÇLAR DOĞURACAKTIR
Balıkesir olarak eğitimde kaliteyi artırmak için çalıştıklarını ifade eden Vali Yazıcı,”Temel hedefimiz; iyi, donanımlı, bilgili insan yetiştirmek olmalı.Bu proje Balıkesir için çok önemli sonuçlar doğuracaktır.İlimizde eğitimin kalitesini artırmak için el birliği ile çalışmaktayız.Bu vesileyle Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesine katkı sağlayan tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyor; bu önemli çalışmanın alanında örnek olmasını ve İlimiz eğitimine, insanımıza, çocuklarımıza katkıda bulunmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
BU PROJE GELECEĞE HAZIRLIK
Balıkesir’de eğitimde hedeflenen amaçların gerçekleştirilmesi için eğitimcilere önemli görevlerin düştüğünü vurgulayan Vali Yazıcı, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Gelecekte çocuklarımızı iyi yetiştirebilirsek, onları erdemli birer birey yapabilirsek yarının Türkiye’sini bu gençlerimiz oluşturacaktır. Biz bu işi sahiplendik. Hep birlikte yürümeye devam edeceğiz. Bu projeye inanmak gerekiyor. Bu proje geleceğe hazırlıktır. “dedi.
20 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAZIR BULUNDU
Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, Kepsut Kaymakam Vekili Nurettin Yücel, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1