EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sırmalı; “Tatili İyi Değerlendirerek Bol Bol Kitap Okuyun”

Sırmalı; “Tatili İyi Değerlendirerek Bol Bol Kitap Okuyun”
12 views
23 Ocak 2017 - 11:08

2016-2017 eğitim öğretim yılı I. döneminin sona ermesiyle birlikte Edremit ilçesinde eğitim gören öğrenciler karne sevinci yaşadılar.
İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile birlikte ilk olarak Gazi İlkokulunu ziyaret ederek minik öğrencilerin karne sevincini paylaştılar. Gazi İlkokulu sınıf öğrencilerine karnelerini vererek onları tebrik eden Kaymakam Sırmalı öğrencilerden tatillerini en iyi şekilde değerledirmelerini ve tatilde kitap okumalarını istedi. Öğrencilerin karnelerini inceleyerek onların mutluluğuna ortak olan Kaymakam Sırmalı öğrencilerle bol bol sohbet etti.
Gazi İlkokulu öğretmenleri ile öğretmenler odasında sohbet eden Kaymakam Sırmalı daha sonra Turhan Dökmecioğlu İmam Hatip Ortaokuluna geçti. Turhan Dökmecioğlu İmam Hatip Ortaokulunda öğrencilere karnelerini vererek, karne heyecanlarını paylaşan Kaymakam Ali Sırmalı “Benim Adım İyilik” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında başarılı 4 öğrenciye yaratıcılığı geliştiren eğitici oyuncaklar hediye ederek ödüllendirdi.
Daha sonra evde eğitim hizmetinden faydalanan Kadıköy Leman Akpınar Ortaokulu 5/B Sınıfı öğrencisi Damla’yı evinde ziyaret ederek karnesini götüren Kaymakam Sırmalı, Damla’nın karne sevincine ortak oldu. Engelinden dolayı evde eğitim hizmetinden faydalanan Damla aynı zamanda okulunun da en başarılı öğrencisi. Kaymakam Sırmalı başarısı ve azminden dolayı Damla’yı tebrik ederek kendisine hediye verdi. Öğrenciyle sohbet ederek başarılarının devamını dileyen Kaymakam Ali Sırmalı; ihtiyaç duydukları her konuda ailenin yanında olduklarını, öğrencimizin eğitimi ile ilgili konularda her zaman iletişim içinde olacaklarını belirtti. Ziyaretten duydukları memnuniyeti belirten Damla’nın annesi; kızlarının başarısı ile gurur duyduklarını belirterek 7 farklı branştan 7 öğretmen tarafından kızlarına eğitim verildiği için çok mutlu olduklarını ifade ederek, öğretmenlerine çok teşekkür ettiklerini söylediler.
Bu yıl Edremit ilçesinde okul öncesinde 1972, ilkokullarda 6645, ortaokullarda 7433 ve liselerde 7020 olmak üzere 23070 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1