EGE GÜNDEM GAZETESİ

Kafaoğlu, Esnafı Yalnız Bırakmadı

Kafaoğlu, Esnafı Yalnız Bırakmadı
17 views
23 Ocak 2017 - 10:50

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifini düzenlediği mali genel kuruluna katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman ile birlikte genel kurula katılan Başkan Zekai Kafaoğlu Başkan Erol Ayvaz’ı kutladı, kongrenin hayırlı olmasını diledi. Genel kurulda esnaflarla birarada olan Kafaoğlu selamlama konuşması yaptı.
Esnafın toplumun temel taşı olduğunu ve kimsenin esnafı yok sayamayacağını hatırlatan Başkan Kafaoğlu şunları kaydetti: “Esnafın yanındayız, esnafın hizmetindeyiz. Yerel yönetimler olarak ne gerekiyorsa esnafımız için hazırız. Tüm hedefimiz insanların yaşam standardını yükseltmek. İleri ve daha ileri demokrasi diyoruz niçin insanlar daha mutlu yaşasın diye. Yöneticilerin ana hedefi insanların mutluluğudur. 14 yıldan bu yana iktidarda olan AK Parti ülkenin refahı için çok ciddi adımlar attı. Hükümetimiz duble yollardan, hastanelere kadar birçok değişimi gerçekleştirdi. Balıkesir 29 Mart yerel seçimlerinden sonra bütün şehir haline geldi. Bandırma EKK kooperatifimiz Bursa’dayken, Balıkesir’e bağlandı. Darısı Edremit, Altınoluk ve Altınova’nın İzmir’den alınarak Balıkesir’e bağlanmasıdır, bu konuda ne gerekiyorsa biz göreve hazırız. Balıkesir olarak hedefimiz şehrimizi ve Altıeylül’ü güzelleştirmek. Bunları yaparken güçlerimizi birleştirmemiz lazım, hizmeti alan kesim ile biraraya gelerek güçlü olmamız gerekir. Bizim projelerimizde vatandaş öncelikli. Çok önemli süreçlerden geçiyoruz. 15 Temmuz’da yaşanan kara gece vardı. Kurtuluş savaşından sonra en önemli olay 15 Temmuz’du. Bu millet tankların, tüfeklerin önüne geçti. Oda başkanlarımız, esnaflarımız ve toplumun tüm kesimleri Demokrasi Meydanı’nda yer aldılar. 249 şehidimiz anısında Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde 15 Temmuz Şehitler ve Ömer Halisdemir Anıtı yaptık. 15 Temmuz’u unutmamamız, unutturmamamız lazım. 15 Temmuz’dan sonraki birliğimiz, beraberliğimiz bozmamamız, bir olmamız, iri olmamız, diri olmamız ve hep beraber Türkiye olmamız lazım.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1