EGE GÜNDEM GAZETESİ

Altıeylül’de 37 Kadrolu İşçiyi Kapsayan Sözleşme Yapıldı

Altıeylül’de 37 Kadrolu İşçiyi Kapsayan Sözleşme Yapıldı
8 views
18 Ocak 2017 - 10:44

Altıeylül Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 37 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi gerçekleşti.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Hizmet-İş Sendikası İl Başkanı Savaş Dal, Toplu İş Sözleşmesi Sorumlusu Seyfi Karaman, Altıeylül Temsilcisi Ethem Ergün, Engelli Komite Başkanı İbrahim Koç’un hazır bulunduğu toplu iş sözleşmesiyle 37 kadrolu işçiyi kapsayan 2 yıllık sözleşme gerçekleşti. Başkan Zekai Kafaoğlu ve Hizmet-İş Sendikası Başkanı Savaş Dal birlikte sözleşmeyi imzaladılar.
Sendika Başkanı Savaş Dal “Altıeylül Belediyesi ile yaptığımız toplu iş sözleşmesinde ilk 6 ayda sosyal haklarda dâhil olmak üzere % 15 artış oldu. Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu’nun katkılarıyla iyi bir sözleşme imzaladık, çalışanlar için hayırlı olsun” dedi.
“ÇALIŞANLARIMIZI ÖENMSİYORUZ”
Başkan Zekai Kafaoğlu da “37 kadrolu işçi arkadaşımızı kapsayan sözleşme imzaladık. Çalışanlarımızın durumlarının iyileştirilmesi noktasında bütçenin el verdiği ölçü de gerekli iyileştirmeleri yaptık. Sözleşmemizin sendikamız, işçi arkadaşlarımız ve belediyemiz adına hayırlı-uğurlu olsun. Çalışanlar bizim herşeyimiz. Çalışanlarımızın şartlarının iyileştirilmesi, iyi ortamlarda çalışması ve sosyal haklarının iyi olması bizim ana hedefimiz. Mutlu İnsanlar Şehri Altıeylül’de çalışanlarımızın da mutlu olması önemli” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1