EGE GÜNDEM GAZETESİ

Okullarda gece mesaisi

Okullarda gece mesaisi
11 views
10 Ocak 2017 - 11:08

Karesi Belediyesi, Cuma gece saatlerinde başlayıp iki gün boyunca kenti etkisi altına alan kar yağışıyla ve buzlanma ile mücadelesini sürdürüyor.

Kar yağışıyla birlikte ilk etapta kentin ana arterlerini kısa sürede trafiğe açarak tuzlama çalışması yapan Karesi Belediyesi, yağış boyunca 185 personel ve 28 araçlık kar timi ile gece gündüz mesai yaptı. Kar ile mücadeleyi başarıyla yürüten belediye ekipleri, ayrıca okullarda eğitimcilerin ve öğrencilerin sıkıntı çekmemesi için Pazar gece boyunca okul giriş-çıkışları ve bahçelerinde kar temizliği yaptı. İş makineleri ile okul bahçelerinde biriken kar kütleleri ortadan kaldıran ekipler, tuzlama çalışması ile de okul girişlerindeki buzlanmayı önlemek için çalıştı.
VATANDAŞLAR İÇİN HİZMET
Çalışmalar kapsamında 200 ton tuz harcayan ekipler, devrilerek bazı yolları kapatan ağaçlara da müdahale ederek yolun açılmasını sağladı. Okul ve yaya yollarında tuzlama ve kazıma çalışmalarının yanı sıra ibadethane ve hastane önlerinde de karla mücadele çalışmaları yapan Karesi Belediyesi ekipleri, evde mahsur kalanlara, vefat edenlere ve rahatsızlığı olanlara hizmet sunarak onların hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1