EGE GÜNDEM GAZETESİ

Edremit’te Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı

Edremit’te Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı
8 views
08 Ocak 2017 - 17:57

Edremit Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını Belediye Başkanı Kamil Saka başkanlığında yaptı. Toplam 31 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda kararların çoğu oy birliği ile alındı.

Edremit Belediyesi’nin Ocak ayı meclis toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Kamil Saka’nın başkanlık ettiği toplantıda 26 ana gündem ve önergelerle gündeme alınan 5 madde olmak üzere toplam 31 madde görüşülerek karara bağlandı. Toplantıdan önce Başkan Saka, açıklamalarda bulunarak bazı basın yayın organlarında çıkan eleştirel haberlerin maksatlı olduğunu belirterek “Bugüne kadar halkın olan belediye mallarından hiç kimsenin haksız kazanç sağlamamasına izin vermedim, bundan sonrada izin vermeyeceğim” dedi. Gündem maddelerine geçilmeden önce 2017 yılında hayata geçirilecek olan projelerin tanıtımı yapıldı. 2017 yılında görev yapacak Denetim Komisyonu Üyeliği’ne yapılan kapalı oylama sonucunda Ali Yılmaz Diker, Coşkun Taşkın, Hasan Bodur seçildi. Toplantıda üç gündem maddesi oy çokluğu ile diğer tüm maddeler ise oy birliği ile kabul edildi.
İmar ile ilgili konular İmar Komisyonu’na, diğer bazı gündem maddeleri de incelenmek üzere ilgili ihtisas komisyonlarına sevk edildi. Ayrıca komisyonlardan gelen raporlarda tek tek görüşülerek karara bağlandı.
Toplantı sonunda Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Meclisimizde aldığımız kararların Edremit’imize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Katılan tüm meclis üyesi arkadaşlarıma ve izleyici olarak salonda bulunan yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Toplantıda her ay olduğu gibi işaret dili tercümanı görev yaparken Edremit’te yayın yapan Zeytin FM radyosundan canlı olarak yayınlandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1