EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Baski derelerin suyu için vatandaşa fatura göndermekten vazgeçsin”

“Baski derelerin suyu için vatandaşa fatura göndermekten vazgeçsin”
13 views
08 Ocak 2017 - 17:41

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın bugün TBMM’de BASKİ’nin Balıkesir’in kırsal mahallelerine gönderdiği faturaları dile getirdi.

TBMM Genel Kurulunda söz alan Akın şunları söyledi; “Büyükşehir Belediye yasası nedeniyle halkımıza çıkan faturalara her gün yenileri ekleniyor. Balıkesir’de BASKİ Genel Müdürlüğü kırsal mahallerimize sulama faturaları gönderiyor. Arazisinin, bahçesinin kenarından geçen dereden, kendi olanakları ile su pompalayarak sulama yapan üreticilerimize fahiş miktarlarda su faturası gelemeye başladı.
Balıkesir İvrindi ilçemizde tarımla uğraşan hemşerilerimiz şaşkın durumdalar. Babadan, atadan kalma arazilerine ektikleri ürünleri sulamak için BASKİ dönüm başına 45 lira para alıyor. Büyükşehirden zaten her hangi bir hizmet alamıyorlar. Üzerine bir de orada doğal olarak var olan dereden alınan suya para ödenmesini anlayabilmiş değiller.
Elinde çekiç olan her şeyi çivi olarak görürmüş derler. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarımızı gelir kapısı olarak görmekten vazgeçsin. Vatandaşımıza hizmet için orada olduklarını unutmasınlar.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1