EGE GÜNDEM GAZETESİ

Bigadiç’te Mahalli Ligi Sona Erdi

Bigadiç’te Mahalli Ligi Sona Erdi
27 views
05 Ocak 2017 - 11:25

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin “İmkân Bizden Oynamak Sizden” sloganıyla başlatmış olduğu Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’nın Bigadiç ilçesinde düzenlenen karşılaşmalar oynanan final maçı ile sona erdi.Yapılan turnuvada Ortaokullar arasında Bigadiç Atatürk Ortaokulu ve Liseler arasında Şampiyonluk kupasını Bigadiç Anadolu lisesi kaldırdı.Şampiyon olan takımlara kupaları Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu tarafından verildi.

5 Aralık 2016’da yapılan açılış karşılaşması ile başlayan Mahalle Futbol Ligi, 3 Ocak 2017’de yapılan Final karşılaşmaları ile sona erdi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu turnuvada Şampiyonluk kupası, Bigadiç İlçesi’nde Yıldızlar final karşılaşmasında Bigadiç Atatürk Ortaokulu,Bigadiç 4 Eylül orta okulunu 3-2 yenerek şampiyon oldu.Liseler arasında ise lig usulü oynanan karşılaşmalarda Bigadiç Anadolu Lisesi,Bigadiç İmam Hatip Lisesini 6-1 yenerek lig birinciliğini ilan ederek şampiyonluk kupasını aldı.
Turnuvanın Bigadiç İlçesinde yapılan finaline Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Bigadiç Belediye Meclis Üyeleri,Ak Parti İlçe Başkanı Neşet Akbıyık,İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Efe,Okul Müdürleri,Daire Müdürleri,Mahalle Muhtarları ve sporcular katıldı.

20 ilçeden yaklaşık 10.000 sporcuya ulaşılarak karşılaşmalar yapılırken Bigadiç İlçesi’nde finale kalan takımlara kupasını Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ve Ak Parti İlçe başkanı Neşet Akbıyık verdi.Bigadiç Belediye Başkanı kupa töreninde yaptığı konuşmada ‘‘Öncelikle bize böyle bir imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın A.Edip Uğur’a ve Turnuvada emeği geçen herkeze çok teşekkür ederim.Bigadiçimizde düzenlenen turnuvalarda dereceye giren takımlarımızı kutluyorum.’’dedi.

Kupa töreninin ardından Takımlar oynayan öğrenci ve görev alan öğretmenler Başkan Avcu’ya kendilerine verdiği destek ve önemden dolayı teşekkür ettiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1