EGE GÜNDEM GAZETESİ

El Emekleri Köylü Pazarı’nda Sergilendi

El Emekleri Köylü Pazarı’nda Sergilendi
22 views
03 Ocak 2017 - 11:21

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Perşembe günleri kurulan bölgenin en büyük semt pazarı çerçevesinde köylü vatandaşların ürünlerini sattığı Köylü Pazarı bu kez el emeklerinin satışa sunulduğu stantlara ev sahipliği yaptı.

Vatandaş’ın Yeri’nin kurucusu Aysel Namlı’nın öncülüğünde Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin yanı sıra ilçede el sanatlarıyla uğraşan vatandaşların katılımıyla kurulan stantlarda, el emeği göz nuru giyim ve süs eşyalarının yanı sıra el yapımı gıda ürünleri sergilenerek satışa sunuldu.
Konuyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan ilçenin Kültür ve Sanat Gönüllüsü Aysel Namlı, Eski Köylü Pazarı’nın artık kullanılmadığını hatırlatarak, “Bu alan şu anda araç sahipleri tarafından gelişigüzel konulan otopark gibi kullanılıyor. Oysa bu alan, bu tür el sanatlarının sürekli sergilendiği bir alan olarak kullanılabilir. Umarım yetkililer bu konuda el emeklerini üretip, satışa sunduğu vatandaşların bu talebini değerlendirir ve bu alanı onlara kazandırır” diye konuştu. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1