EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi’de temizlik mesaisi sürüyor

Karesi’de temizlik mesaisi sürüyor
13 views
01 Temmuz 2016 - 0:00

Cadde ve sokaklarda temizlik çalışmalarını titizlikle gerçekleştiren Karesi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ramazan Ayı’nda da yardıma muhtaç, yoksul, kimsesiz, yaşlı ve engelli vatandaşların evlerinde ücretsiz temizlik hizmeti vermeye devam ediyor.
GECE MESAİSİ
Karesi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler cadde ve sokaklarda temizlik faaliyetlerini titizlikle sürdürüyor. “Daha Temiz Bir Karesi, Daha Temiz Bir Çevre” için gece gündüz çalışan ekipler, gece geç saatlerde cadde ve sokakları deterjanlı sularla yıkıyor. Faaliyetlerini aralıksız sürdüren ekipler, geçtiğimiz gece Milli Kuvvetler Caddesi’nde temizlik çalışması yaptı.
KABA ATIK TOPLADILAR
Girilmedik cadde ve sokak bırakmadan dip bucak temizlik yapan Karesi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, temizlik çalışmalarına 7 gün 24 saat esasına göre devam ediyor. Kaba atık toplama ekipleri ise Dumlupınar Mahallesi’nde de ise vatandaşın isteği üzerine çöp kamyonlarına sığmayacak çekyat, yatak, koltuk ve benzeri iri hacimli atıkları ayrıca toplayarak geri dönüşüme kazandırdı.
EVDE TEMİZLİK HİZMETİ SÜRÜYOR
Karesi Belediyesi, sokak temizliğinin yanı sıra Ramazan ayında da, kurduğu temizlik ekibi ile ilçede yaşayan yardıma muhtaç, yoksul, kimsesiz, yaşlı ve engelli vatandaşların evlerinde ücretsiz temizlik hizmeti vermeye devam ediyor. Genel temizliğini yapamayacak durumdaki ihtiyaç sahiplerini evini periyodik aralıklarla ziyaret eden ekipler, halı yıkama, cam silme, mutfak temizliği gibi detaylı temizlik yaparak vatandaşlara sağlıklı bir yaşam alanı yaratıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1