EGE GÜNDEM GAZETESİ

Çareyi Ersoy Buldu

Çareyi Ersoy Buldu
14 views
30 Haziran 2016 - 11:34

Adı gibi kendinden ‘Emin’ olan ve her daim başarılı işlere imza atan Başkan Emin Ersoy ilçede hizmet adına yaptığı çalışmalarıyla takdir topluyor.

Edremit körfezinde kapalı olan mezbahaların ilki Başkan Ersoy’un işe el atıp, sıkı girişimleri sonucunda Havran ilçesinde açıldı. Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy’un yoğun çabaları neticesinde çevre yolundaki mevcut mezbahanın ruhsatı alınarak ve komple yenilenerek faaliyete açıldı. Mezbaha’da incelemelerde bulunan çalışkan Belediye Başkanı Emin Ersoy, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.
Başkan Ersoy: “göreve geldiğimizde ilk işimiz körfezin en büyük hayvan pazarı olan ilçemizdeki hayvan pazarına ruhsat almamız oldu. Mezbaha konusu körfez’imizin kanayan yarası idi. Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler sonucunda mezbahamızın ekip ve ekipmanlarını yeniledik. Havran İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden gelen veteriner ve Belediyemiz bünyesinde çalışan veterinerler mezbaha içinde ve dışından gerekli incelemeleri yaptılar. Mezbahamızın çalışma koşullarını uygun gördüler. Halkımızın hijyenik koşullarda sağlıklı et tüketimi için tüm tedbirlerimizi aldık.” dedi.
Haber: Şevki MORALI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1