EGE GÜNDEM GAZETESİ

Cihat Aslan’dan Minik Sporculara Futbol Dersi

Cihat Aslan’dan Minik Sporculara Futbol Dersi
20 views
29 Haziran 2016 - 12:00

Ayvalık Kaymakamlığı Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nün Merkezi Kişisel Gelişim Kulübü bünyesinde ‘Kariyer Günleri’ etkinlikleri kapsamında Spor Toto Süper Lig takımlarından Akhisar Belediyespor’un başarılı Teknik Direktörü Cihat Aslan konuşmacı olarak katıldı.

Balıkesir Körfez 1. Amatör Küme’de Ayvalık temsilcilerinden Yenimahalle Spor Kulübü Sosyal Tesislerinde minik futbolcularla bir araya gelen Aslan’ı; bu buluşmada Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cem Hamzaoğlu yalnız bırakmadı.
Yenimahalle Spor Kulübü Başkanı Necdet Mansız ve kulüp yöneticilerinin de hazır bulunduğu söyleşide; Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Aslan gençlere verilen imkânların daha da arttırılması gerektiğini vurguladı.
Gelecekte daha sağlıklı nesillerin yetişmesi için mevcut spor alanları ve imkânlarının da geliştirilmesi gerektiğine işaret eden Aslan, “Bizim gelecek nesile rahat bir hayat standartları sunmak gibi önemli bir görevimiz var. Çünkü bugünün çocukları hayata büyük bir ümitle bakıyorlar. Bu yüzden de ben, birazda çocuklarımızın geleceğine olumlu bir şeyler erebilmek adına işimde başarılı olmaya çalışıyorum. Ben hala kendimi 20 yaşımdayken koşturduğum gibi hissediyorum. Onlar için başarmak adına böyle olmak istiyorum. Bu yüzden de bugün burada buluna Yenimahalle Spor’un minik sporcularından oluşan rol modeller benim için çok önemli.” dedi.
Futbıolcu olduğu yılarda hayata başka baktığını, teknik direktör olduktan sonra ise bambaşka baktığını ifade eden Cihat Aslan, “Futbolculukta kendin ile ilgili bir hayatın var. Çok çalışıp, ünlü bir futbolcu olmak adını duyurmak gibi beklentilerle dolu bir hayat bu. Ben bu yüzden teknik direktörlük ve antrenörlüğü öğretmenliğe benzetiyorum. Bir teknik direktör hiçbir zaman öğrencisini kıskanamaz. Çünkü onun başarısını kendi başarısı olarak görür. Bu yüzden de bizim amacımız kendi elimizle birilerini spor dünyasına yetiştirmek ve onun başarılarıyla gurur duymaktır. Ama bana göre Türkiye de bazı şeyleri değiştirmemiz gerekiyor. Kulüplerin alt yapısı sağlıklı değil. Örneğin bizim Akhisar Belediyespor’u ele laırsak, Akhisar’da yaşayan gençler için bir çok imkan sunuluyor. Üç adet saha var, 2 adet soyunma odası var. 10 tane hoca var. Ama dışarıdan gelen sporcular için bir çok şey eksik. Biz bir sporcuyu aldığımıza zaman onun toplumda sağlıklı olabilmesi için eğitimi de dahil olmak üzere her şeyini üstlenmemiz ve onlarla yakından ilgilenmemiz lazım. İşte bu üstlenmelerde sorun var Türkiye’de. Bu yüzden de ben amatör takımları çok önemsiyorum. Söz vermiyorum ama ben Ayvalık’taki amatör kulüplere elimden gelen desteği vermeye hazırım” diye konuştu.
Türk Futbolunda takım oyuncusu aranduığıı savunan Cihat Aslan, “İş disiplini olan, arkadaşlarıyla iyi geçinen, hocasıyla sağlıklı diyalog kurabilen, centilmen ama aynı zamanda yarışabilen, gelişime aç oyuncu istiyoruz. Yetenek çok önemli. Mesela ben, Gömeçliyim. Futbol hayatımda Edremit Körfezi’nin en iyi fuybolcusu değildim. Ama Allah bana fırsat tanıdı ve en kariyerli sporcusu oldum. Ama yetenek eşittir kariyer değildir. Burada önemli olan takımla birlikte büyümektir. Ben genç sporcu arkadaşlarıma özellikle; en iyi yönlerini geliştirmelerini ama en önemlisi de eksik yönlerini geliştirmelerini tavsiye ediyorum. Ama bunu da antrenörünüzle birlikte yapabilirsiniz “şeklinde konuştu.
Cihat Aslan ile Yenimahalle Spor Kulübü’nün minik sporcularının buluşması Kulüp Başkanı Necdet Mansız’ın Kaymakam Nazlı, Cihat Aslan ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cem Hamzaoğlu’na kulübün renklerini taşıyan atkıları armağan etmesinin ardından topluca hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1