EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Şiddetli Rüzgârda Atılan Havai Fişekler Yangın Çıkardı

Ayvalık’ta Şiddetli Rüzgârda Atılan Havai Fişekler Yangın Çıkardı
32 views
26 Haziran 2016 - 23:38

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; yeni açılan bir alışveriş merkezinin görsel şov işini üstlenen bir şirketin personeli tarafından şiddetli poyraz rüzgârına rağmen atılan havai fişekler yangın çıkardı.
Alınan bilgiye göre; saat 21.00 sıralarında atılan havai fişekler, alışveriş merkezinin çevresinde bulunan boş arazilerin zeminindeki kuru otları tutuşturdu.
Tutuşan otlar şiddetli esen rüzgârın etkisiyle hızla büyüdü.
İki ayrı noktada çıkan yangında alevler evleri tehdit etti.
Hızla büyüyen yangında; Balıkesir Büyükşehir ve Ayvalık Belediyesi’nin ortak kullanımında olan oto kısım amirliğine sıçradı. Oto Kısım Amirliğindeki tüm otobüs ve iş makineleri tahliye edildi.
Kademe olarak da nitelendirilen alanın hemen yanındaki boş arazide bulunan atıl durumdaki ahşap malzemelerin de tutuşmasıyla daha da büyüyen yangında; küçük bir kulübede bağlı bulunan iki pitbull cinsi köpeğin de alevler arasında yanarak telef olduğu öğrenildi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği bünyesindeki 5 arazöz ve çok sayıda iş makinesiyle müdahale edilen yangının evlerine sıçramaması için mahalle sakinleri de ekiplere yardım etti.
Yaklaşık iki saatlik müdahalelerin ardından kontrol altına alınan yangın söndürüldü.
Soğutma çalışmalarının sürdüğü yangınla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenilirken, şiddetli fırtınaya rağmen havai fişek atılmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1