EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Gıda Sanayicileri Derneği Kuruldu

Ayvalık’ta Gıda Sanayicileri Derneği Kuruldu
26 views
26 Haziran 2016 - 23:36

Ayvalık ilçesinde; Organize Sanayi Bölgesi oluşum sürecinde, organize olmak ve hızlı karar alma adına dernek olarak yola devam etme kararı alındı ve derneğin başkanlığına Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer seçildi.

Ayvalık Gıda Sanayicileri Derneği’nin ilk yönetim kurulu toplantısı, 25 Haziran Saat 11.00’de Orhan Peker Sanat Galerisi’nde yapıldı ve derneğin yönetim kurulu belirlendi. Toplantıda; Divan Başkanlığına Rahmi Gençer, kâtipliğine Mustafa Büyükçıvgın ve Aydın Şensal önerildi.
Başkan Gençer ‘’Tarım ürününü, endüstriyel ürüne çeviremiyoruz’’
Açılış konuşmasını yapan Başkan Gençer, toplantı gündeminin sunumun ardından, OSB’nin kuruluş amacı, oluşum aşamalarını ve hangi aşamada olduklarını belirtti. Ayvalık turizm kenti olmasının yanı sıra, büyük bir tarım kenti. Altınova verimli topraklarla kaplı bir bölgedir. Sulama barajı ve ovası var ve Ayvalık en büyük sıkıntısı burada başlıyor. Tarım ürürünü endüstriyel ürüne çeviremiyoruz. Bu da büyük bir işsizlik problemine neden oluyor. Ben bu projeyi Ticaret Odası Başkanlığı’ndan beri düşünüyorum. Kurulum süresinin büyük bölümünü atlattık. Bu aşamalarda bir yıl boyunca birçok bakanlıktan onay aldık. Şimdi organize olma zamanı ve yolumuza bu şekilde devam etme zamanı.Bu projede emeği geçen bakanlarımıza, kamu idare amirlerine süreci hızlandırdıkları için tek tek teşekkür ediyorum’’dedi.
Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in başkan olarak önerildiği yönetim kurulu üyelerinin oylamasına geçildi ve oy birliği ile kabul edildi.
Yönetim kurulu; Başkan Rahmi Gençer, Başkan Yardımcılaruı; Ahmet Şefik Süner, Benhan İnrahim Kantarcı, Halil Cevdet Kantarcı, Genel Sekreter Mehmet Salih Işık, Sayman Aydın Şensal, Yönetim Kurulu Üyeleri; Mehmet Kuran, Zeynep Lürşat Alamur, Mustafa Büyükçıvgın, İbrahim Mühürdaroğlu, Ahmet Erkal isimlerinden oluştu.
Derneğin yedek yönetim kurulu; İbrahim Sakallı, Ahmet Polat, Cafer Çaylan, Aysun Uygun, Ali Rıza Sokol, Mehmet Sıray, Hüseyin ŞAlmanlı, Osman Murat Özek, Muvaffak Babayiğit, Levent İhsan Billurcu, Mehmet Sezai Madra, Suat Akın, İbrahim Mustafa Cömert isimleri yer alırken; derneğin Denetleme Kurulu Asil Üyelikleri; Mehmet Sezai Madra, Suat Akın, İbrahim Mustafa Cömert, Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri ise; Orhan Tunç, Ömer Akın ve Ali Sadan olarak belirlendi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1