EGE GÜNDEM GAZETESİ

Bigadiç Değerleriyle Marka Olacak

Bigadiç Değerleriyle Marka Olacak
26 views
24 Haziran 2016 - 13:07

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı münasebetiyle Bigadiç’te kurulan “Gönül Sofrası”nda yaklaşık iki bin kişi bir araya geldi. Balıkesir ve Bigadiç’te iftarları güven ve huzur içerisinde açmayı terör ile mücadelede şehit düşen güvenlik güçlerine borçlu olduklarını söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Terörün kökünü kazıyıncaya kadar, terörü bitirinceye kadar mücadele devam edecek” dedi. Uğur, Bigadiç’i tarım, termal ve hayvancılıkta marka yapacaklarını da söyledi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bigadiç ilçesi eski pazaryerinde Ramazan ayı münasebeti ile “Gönül Sofrası” kuruldu. Büyükşehir Belediyesi’nin Mobil Aşevi’nde hazırlanan iftarlıklar ile yaklaşık 2 bin kişi orucunu açtı. İlçenin eski pazar yerinde düzenlenen iftar programına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bigadiç Kaymakamı Barış Aktan, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

AVCU: “HAYIRLI RAMAZANLAR DİLİYORUM”

Kuran ziyafeti ve duaların okunması ile oruçlar açılırken, iftar sonrası konuşan Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a iftar programı için teşekkür etti. Avcu, “11 ayın Sultanı ve içerisinde Kadir Gecesi’ni barındıran, bir aydan hayırlı uğurlu, efendimiz tarafından müjdelenen bugünleri bize kavuşturan Rabbimize şükür ediyorum. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza bugün sizler ile beraber kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Ramazanınız mübarek olsun, iftarınız mübarek olsun. Hayırlı Ramazanlar diliyorum” diye konuştu.

UĞUR: “TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ GÜÇLÜ”

Balıkesir ve Bigadiç’te huzur ve güven içerisinde Ramazan idrak edildiğini söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, bunu terör ile mücadelede şahadete eren şehitlere ve yaralanan gazilere borçlu olduklarını söyledi. Türkiye’nin gelişmesini ve büyümesini istemeyen devletler olduğunu belirten Uğur konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Biz Bigadiç ve Balıkesir’de huzur ve güven içerisinde orucumuzu tutarken, iftarlarımızı açarken, kimin sayesinde yapıyoruz? Şehitlerimiz sayesinde. Çünkü biliyorsunuz Türkiye bir süreden beri zor zamanlar geçiyor. Terör ile bir mücadele var. Ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü. Ordusu güçlü, polisi güçlü, dolayısı ile terör örgütünün de hakkından gelecek güçte. Her zaman bütün devlet adamlarımız, Cumhurbaşkanımız, başbakanımız, hükümetimiz her zaman ifade ediyor. Terörün kökünü kazıyıncaya kadar, terörü bitirinceye kadar mücadele devam edecek. Mücadele devam ediyor. Mutlaka şehitlerimiz de oluyor, gazilerimiz de oluyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. İnşallah güçlü bir Türkiye ile tabii ki Türkiye’nin etrafında, Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini istemeyen birçok Avrupa’sında Amerika’sında ülkeler var. Onlarda ellerinden geldiği kadar bir taraftan terörü destekliyorlar, bir taraftan da işte Almanya, Ermeni terör kanununu kabul ediyor. Ama onlar ne yaparsa yapsın Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü. Bizim birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz olduğu sürece, kimse sırtımızı yere getiremez, getiremeyecektir. Ben buna inanıyorum”.

UĞUR: “BİGADİÇ’İ MARKA YAPACAĞIZ”

Balıkesir’in büyükşehir olması ile bütünşehir olduğunu ifade eden Başkan Uğur, Bigadiç’e yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Bigadiç’i kendi değerleri ile marka yapmak istediklerini söyleyen Uğur, “Bizlerde elimizden geldiği kadar hemşerilerimize 18 bin metrekare alanda hizmet etmeye devam ediyoruz. Bigadiç’te de belediye başkanımız İsmail Avcu kardeşim ile birlikte çalışıyoruz, oturuyoruz, danışıyoruz. Hakikaten Bigadiç’te güzel hizmetler oluyor. Bigadiç’in hastanesi, Bigadiç’in spor salonu, Balıkesir- Bigadiç yolu, Bigadiç’te yapılan işler, eğitim ile ilgili işler. Bigadiç önemli bir ilçemiz, Tarımın, hayvancılığın, termalin merkezi. İnşallah yine İsmail Avcu kardeşim ile birlikte Balıkesir’in Bigadiç ilçemizin tarımını, hayvancılığını, termalini marka yapacağız. Onun içinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Uğur, kendisine ilgi gösteren vatandaşlar ve çocuklar ile ilgilendi, sohbet etti. Vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaşan Uğur, vatandaşların isteklerini kırmayarak hatıra fotoğrafları çektirdi. İftar programı Balıkesirli sanatçı İsmail Özkan tarafından verilen konser ardından sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1