EGE GÜNDEM GAZETESİ

Edremit Belediye Meclisi Mezbaha İçin Toplandı

Edremit Belediye Meclisi Mezbaha İçin Toplandı
16 views
22 Haziran 2016 - 11:55

Edremit Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Toplantıda mobil mezbaha kurulabilmesi için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne yer tahsisi yapılmasına karar verildi.

Edremit Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısının ardından bu kez olağanüstü olarak toplandı. Belediye Başkanı Kamil Saka, Başkanlığında yapılan toplantıda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin “Mobil Konteyner kesimhane” (mezbaha) kurması için mülkiyeti Edremit Belediyesi Tüzel Kişiliği’ne ait Zeytinli Mahallesi 2130 ada, 192 no’lu parselde bulunan 6 bin 307,33 metrekare yerin tahsis talebi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka mezbahanın önemli bir ihtiyaç olduğunu belirterek “Vatandaşların yediği etin nerede ve nasıl kesildiğini bilmeleri en doğal hakları. Büyükşehir Belediyesi yetkisinde olan mezbaha kurulabilmesi için Zeytinli Mahallemizde eski Çanakkale yolu kenarında bulunan 6 dönüm yerimizi tahsis etme kararı aldık” dedi.
Toplantıda ayrıca Altınoluk Mahallesi’nde kapatılan Altınoluk Belediyesi’nin 25.12.2013 tarihli toplantısında aldığı kararlara istinaden iki ayrı yerde bulunan imar yolunda kalan özel mülkiyete ait yerlerin takas yolu ile kamulaştırma işlemleri için riyaset ve encümene yetki verilmesi kabul edildi. Kadıköy Mahallesi’nde okul alanında kalan ve özel mülkiyete ait olan 1110 no’lu parselin belediyeye ait eşdeğer bir taşınmaz ile takas yolu ile kamulaştırılma talepleri İmar Komisyonu’na sevk edildi. Edremit Körfez Dağcılık ve Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü ile Edremit Voleybol Aslanları Spor Kulübü’nün yardım talepleri incelenmek üzere Eğitim, Kültür, Sanat, Spor Komisyonu’na havale edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1