EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sındırgı’da Değerler Eğitimi Kursları Başladı

Sındırgı’da Değerler Eğitimi Kursları Başladı
24 views
21 Haziran 2016 - 12:16

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde öğrencilerin yaz tatilini daha iyi değerlendirmeleri için Sındırgı İlim Yayma Cemiyeti Sındırgı Şubesi tarafından ‘Değerler Eğitimi Projesi’ hayata geçirildi. Sındırgı Belediyesi, Sındırgı Kaymakamlığı, İlim Yayma Cemiyeti, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müftülük işbirliğiyle Değerler Eğitimi hayat bulduğu belirtildi. Kurtuluş İlkokulunda bugün başlayan kurslarda Kuran öğretimiyle beraber, İman, Siyer (Peygamber Efendimizin Hayatı), İlmihal, Adabı Muaşeret gibi derslerin verileceği kaydedildi. Derslerde dini bilgilerin yanı sıra büyüklere saygı, kul hakkı, komşu hakkı gibi konularda da eğitim verileceği bildirildi.

“Değerler Eğitimi Projesi” kapsamında bugün açılan kurslara 180 öğrencinin kayıt yaptırdığı açıklandı. İlim Yayma Cemiyeti Sındırgı Şubesi tarafından açılan değerler eğitimi bu yıl daha kapsamlı bir şekilde uygulanıyor. Değerler Eğitimi Projesi hakkında bilgiyi İlim Yayma Cemiyeti Sındırgı Şube Başkanı Salih Durak verdi. Durak yaptığı açıklamada, “ Kamu Kurum ve Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte tertiplenen, ‘Değerler Eğitimi’ yaz okulu bugün itibarıyla Kurtuluş İlkokulunda başladı. Amacımız çocuklarımızın eğlenerek öğrenmesini sağlamak. İlim Yayma Cemiyeti önderliğinde Kaymakamlık, Belediye, Müftülük, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz ortaklaşa 8-15 yaş grubu öğrencilerimize yönelik eğitim başladı. Öğleye kadar Diyanet İşlerinin camilerde uyguladığı program öğleden sonra ise Sındırgı Belediyemizin Sosyal faaliyetleri kapsamında futbol, güreş, yüzme, basketbol, voleybol ve ebru kursları düzenleyerek çocuklarımızın eğlenerek din öğrenmeleri hem de güzel bir yaz tatili geçirmeleri anlamında bu projeyi hayata geçiriyoruz. Velilerimiz güvenle kurslara gönderiyor” dedi. Kuran Kursları Sorumlu Personel Mehmet Gültekin ise, “ Müftülük olarak camilerde görevli öğreticilerimiz ve ihtiyaç olması halinde ise gönüllü öğreticilerden görevlendirmek suretiyle Müftülük olarak bu projeye katkı sağlamaktayız. Okulumuzun yanında Merkez Şerif Paşa Camii bulunmakta her gün bir iki sınıfımız burada uygulamalı olarak eğitimlerini alacaklar” dedi.
Velilerin getirdiği öğrenciler yaş gruplarına ve Kuran – ı Kerim bilip bilmemelerine göre sınıflandırıldı. İlçe Müftüsü Halil Hazar’da bugün açılan Değerler Eğitimi Kurslarını ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1