EGE GÜNDEM GAZETESİ

Gömeç’teki Oryantiring Yarışları’na yoğun ilgi

Gömeç’teki Oryantiring Yarışları’na yoğun ilgi
18 views
26 Nisan 2016 - 10:56

Gömeç Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Oryantiring Yarışları’na katılan 650 sporcu büyük heyecan yaşadı. Farklı kategorilerde gerçekleşen yarışmalara, Balıkesir, Ankara, İzmir, Bursa ve Manisa illerinden sporcular katıldı

Gömeç Şehir Parkı yakınındaki boş alanda oluşturulan start noktasından çıkan sporcular, ilçenin cadde ve sokaklarındaki hedefleri bulmaya çalışırken, büyük heyecan yaşadı. Yarışmalarda hedefi en kısa sürede bularak, belediye binası arkasındaki finiş noktasına gitmeyi başaran sporcular ödüle hak kazanırken, Gömeç Belediyesi tarafından sporculara ve ailelerine pilav ve ayran ikramı yapıldı. Yaklaşık 4 saat süren yarışın sonunda, Şehir Parkında düzenlenen törenle, dereceye girenlere madalyaları verilirken, takım halinde başarı gösteren sporculara da kupa hediye edildi. Alt kategorilerde dereceye giren minik sporcular da, belediye tarafından ödül yağmuruna tutuldu.

Yarışları, Gömeç Kaymakamı Cumhur Duran, Belediye Başkanı Kazım Arslan, ilçedeki daire müdürleri ve amirleri, Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilileri, belediye meclis üyeleri, ülkenin önde gelen Oryantiring sporcuları, Oryantiring öğretmenleri ve vatandaşlar izledi. Dereceye giren sporcular büyük mutluluk yaşadı.

Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Biz öncelikle buraya gelen misafirlere, bütün katılımcılara teşekkür çok ediyoruz. Beklentimizin üzerinde bir organizasyon oldu. Bu yıl Oryantiring yarışlarımızı 5’nci kez düzenliyoruz. 640’ın üzerinde sporcu koştu. Çok mutluyuz. Gururluyuz. Devamında inşallah, daha büyük organizasyonlar da karşınızda olacağız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1