EGE GÜNDEM GAZETESİ

Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Odası Çanakkale’yi gezdi

Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Odası Çanakkale’yi gezdi
25 views
15 Nisan 2016 - 10:52

 

Balıkesir Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Odası, bünyesinde bir ilki daha gerçekleştirerek, üyelerini eşleriyle birlikte Çanakkale’ye götürdü.

 

Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman’ın katkılarıyla gerçekleşen program kapsamında, Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Odası üyesi ve eşleri Gelibolu Yarımadası, 57. Piyade Alayı Şehitliği, Conkbayırı, Anzak Koyu, Truva Antik Kenti ve Aynalı Çarşı ziyaret etti.

Balıkesir Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Nejdet Arslan, gezi sonunda yaptığı açıklamada, üyelerinin tarih bilincini artırmak için böyle bir gezi etkinliği düzenlediklerini belirtti.

Türk bağımsızlık savaşının temellerinin atıldığı yerlerin her zaman gezilmesi gerektiğini vurgulayan Arslan, şunları kaydetti “Ecdadımızın, bizler için can verdiği topraklarda bulunmak, onları hissetmek ve unutulmadıklarını bir kez daha hatırlatmak için Çanakkale’ye tarihe saygı gezisi düzenledik. Duygulanmamak elde değil. ‘Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır’ sözünün ne kadar anlamlı olduğu apaçık ortada, şehitlerimizin ruhları şad olsun, vatan bize emanet, farkındayız” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1