EGE GÜNDEM GAZETESİ

2015 Yılı Faaliyet Raporu Kabul Edildi

2015 Yılı Faaliyet Raporu Kabul Edildi
114 views
09 Nisan 2016 - 0:11

 

Edremit Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Kamil Saka başkanlığında yapıldı. Belediye Başkanı Kamil Saka’nın meclise sunduğu bir yıllık faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Edremit Belediye Meclisi’nin Nisan ayı olağan toplantısı belediye hizmet binası meclis toplantı salonunda yapıldı. Belediye Başkanı Kamil Saka, başkanlığında yapılan toplantıda 31 ana gündem ve önergelerle gündeme alınan 17 madde olmak üzere toplam 48 madde görüşülerek karara bağlandı.

 

İlk olarak Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından meclise sunulan geçmiş bir yıllık dönemi kapsayan faaliyet raporu görüşüldü. Yasa gereği belediye Başkanı Kamil Saka’nın salon dışına çıktığı faaliyet raporu görüşmelerinde toplantıya Meclis 1. Başkanvekili Ahmet Özkoca başkanlık etti. Yapılan görüşmeler sonunda çalışma raporu AKP ve MHP’li üyelerin red oyuna karşılık CHP’li üyelerin kabul oyları ile oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Denetim Komisyonu tarafından incelenen Edremit Belediyesi 2015 mali yılı bütçesi ile ilgili hazırlanan, Denetim Raporu okunarak meclis üyeleri bilgilendirildi.

 

Ardından yeni çalışma dönemi için encümen üyelikleri ve ihtisas komisyonları seçimi yapıldı. Yapılan seçime göre Meclis 1. Başkan Vekilliğine CHP’li Ahmet Özkoca, Meclis 2. Başkan Vekilliği’ne CHP’li Nebi Gündüz, Meclis Divan Katipliği’ne CHP’li Coşkun Taşkın, Hilkat Parıltan, Tayfun Gerkuş,  Encümen Üyeliğine CHP’li Şengül Sönmez, Ali Yılmaz Diker, Fatma Özgirgin seçildiler.

 

İhtisas Komisyonları seçimi yapıldı. Yapılan seçimler sonunda komisyonlar şu şekilde oluştu; İmar Komisyonu; Fatma Özgirgin, Ahmet Elman, Murat Tuna. Plan ve Bütçe Komisyonu; Şengül Sönmez, Coşkun Taşkın, Basri Bayram Tezvaran. Resmi Daire Alım-Satım Komisyonu; Hilkat Parıltan, Musa Karaaslan, Hasan Bodur. Muhtaç Çocukları, Kadınları ve Engellileri Koruma Komisyonu; Şengül Sönmez, Müberra Uyar Karaca, Ali Kemal Çelik. Çevre ve Sağlık Komisyonu; Fahri Yaşar, Coşkun Taşkın, Hasan Bodur. Trafik İhtisas Komisyonu; Nebi Gündüz, Hüseyin Uzun, İsmail Doğdu. Kira Tespit Komisyonu; Ahmet Elman, Fahri Yaşar, Recep Sakızlı. Eğitim, Kültür, Sanat ve Spor Komisyonu; Müberra Uyar Karaca, Şengül Sönmez, Sedat Osmanoğlu. Jeotermal Komisyonu; Ahmet Özkoca, Nebi Gündüz, Salih Şener. Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu; Şengül Sönmez, Hilkat Parıltan, Recep Sakızlı. Turizm Komisyonu; İsmail Cahit Erol, Müberra Uyar Karaca, Recep Sakızlı. Tarım Hayvancılık ve Balıkçılık Komisyonu Ali Yılmaz Diker, Mehmet Ertaş, Basri Bayram Tezvaran şeklinde oluştu.

İmar ile ilgili konular İmar Komisyonu’na, diğer bazı gündem maddeleri de incelenmek üzere ilgili ihtisas komisyonlarına sevk edildi. Ayrıca komisyonlardan gelen raporlarda tek tek görüşülerek karara bağlandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1