EGE GÜNDEM GAZETESİ

2.Edremit Çocuk Meclisi Toplandı

2.Edremit Çocuk Meclisi Toplandı
132 views
23 Nisan 2016 - 12:46

Edremit Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle “Küçük Bireyler, Büyük Fikirler” temalı 2. Edremit Çocuk Meclisi yapıldı. Belediye Başkan Vekili İsmail Cahit Erol, görevi Çocuk Meclisi Başkanı seçilen Şehit Kadir Altınöz İlköğretim Okulu’ndan Taha Sönmez’e bıraktı.

Edremit Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle geçen yıl ilki yapılan “Edremit Çocuk Meclisi” toplantısının ikincisi gerçekleştirildi. “Küçük Bireyler, Büyük Fikirler” teması ile toplanan 2. Edremit Çocuk Meclisi’ne ilçede ki 15 İlkokul ve Ortaokuldan temsilci olarak toplam 30 öğrenci katıldı. Çocuk Meclisi’nde toplantıyı ilk olarak Belediye Başkanı Kamil Saka şehir dışında bulunduğu için Belediye Başkan Vekili İsmail Cahit Erol açtı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda konuşan Edremit Belediye Başkan Vekili İsmail Cahit Erol, “Öncelikle Başkan Kamil Saka’nın sevgilerini iletiyorum. Ulu önderimizin tüm çocuklarımıza hediye ettiği bu özel günde Başkan vekili olarak sizlerle buluşmaktan gurur duyuyorum. Bugün sizlerin gözünden ilçemizin sorunlarını dinleme fırsatı yakalayacağız. Temsili olarak bugün görevi sizler yerine getireceksiniz. Hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Ardından kura ile yapılan seçim sonucunda 2. Edremit Çocuk Meclisi Başkanlığı’na Şehit Kadir Altınöz İlköğretim Okulu’ndan Taha Sönmez, divan kurulu üyeliğine ise Şehit Hamdibey İlkokulu’ndan Sıla Duman, Şehit Öğretmenler İlkokulu’ndan Emre Tufan, Mimar Sinan İlkokulu’ndan Yağmur Ebinç, 75. Yıl Ortaokulu’ndan Rümeysa Rana Zafer, Mevlana Ortaokulu’ndan Şeyma Er ve Karagözoğlu İlkokulu’ndan Burak Alçı seçildi.

Ardından Edremit Belediye Başkan Vekili İsmail Cahit Erol ve divan kurulu üyeleri görevi Çocuk Meclisi Başkanı Taha Sönmez ve divan üyelerine seçilen öğrencilere bıraktılar. Edremit Çocuk Meclisi Başkanı Taha Sönmez, toplantıyı açarak önce yoklamayı yaptırdı. Ardından Meclis üyesi olarak tek tek söz alan öğrenciler istek, talep ve önerilerini anlattılar. Çocukların genellikle oyun alanları, park ve okullarında ki isteklerini dile getirdiler. Konuşmalar Belediye görevlileri tarafından tek tek not alındı. Çocuk Meclisi Başkanı Sönmez, arkadaşlarından gelen taleplerin ilgili yerlere ileteceğini söyleyerek toplantıyı kapattı. Konuşmaların ardından palyaço eşliğinde şarkılarla 2. Edremit Çocuk Meclisi sona erdi. Toplantıda Belediye Meclis Üyeleri, Belediyede görevli daire müdürleri, muhtarlar, öğrenci velileri öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1