EGE GÜNDEM GAZETESİ

2. Ayvalık-Cunda Sanat Çalıştayı Devam Ediyor

2. Ayvalık-Cunda Sanat Çalıştayı Devam Ediyor
85 views
04 Mayıs 2016 - 10:56

Ayvalık Belediyesi 2. Sanat Çalıştayı İle Beraber, Kültür- Sanat Organizasyonlarını Sürdürüyor
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, birbirinden değerli 21 sanatçının sanat atölyesi olarak kullandığı Ayvalık Eski Kırlangıç Fabrikası’nı ziyaret etti.
01 -07 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan çalıştayda sanatçılar, resim, heykel, fotoğraf ve birçok dalda çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmanın sonunda eserler, 7 Mayıs Cumartesi Günü saat 17:00’de Orhan Peker Sanat Galerisi’nde açılacak sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
BAŞKAN GENÇER ‘’AYVALIK’A FARKLI BİR DEĞER KATIYORSUNUZ’’
Eski Kırlangıç Fabrikası’ndaki atölye çalışmalarını ziyaret eden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ‘’Sanatçılarımızı kültür, sanat ve tarih şehri olan Ayvalık’ı bir kez daha seçtikleri çok teşekkür ediyorum. Farklı ülkelerden, farklı sanat disiplinlerindeki sanatçıların katıldığı bu çalıştayda, karşılıklı sanat görüşlerinin çalışmalarına katacağı bu zenginlikten ortaya çıkan eserler, Ayvalık’a farklı bir değer katıyor. İkincisini gerçekleştiğimiz bu çalıştayın sürerlilik kazanması da bizi ayrıca mutlu ediyor. Sanatçılarımızı kutluyorum. 7 Mayıs Cumartesi Günü’nü bende merakla bekliyorum’’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1