EGE GÜNDEM GAZETESİ

122 GENÇ ÇİFTÇİHİBE İÇİN BAŞVURDU

122 GENÇ ÇİFTÇİHİBE İÇİN BAŞVURDU
92 views
30 Nisan 2018 - 12:20

Tarım ve kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi amacıyla hibe destekleri kapsamında hayata geçirilen Genç Çiftçi Projesi için toplam 122 vatandaş Burhaniye Belediyesi’ne başvurdu.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından,çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimiyle bunların işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere 30 bin liraya kadar hibe ödenmesine yönelik Genç Çiftçi Projesi için müracaat süresi sona erdi.Müracaat süresince hibe desteği için ön kayıt ve başvuru konusunda vatandaşlara yardımcı olan Burhaniye Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’ne toplam 122 çiftçi başvurdu. Hibe desteğinden yararlanmak isteyen çiftçiler, Burhaniye Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’ne gelerek, ön kayıt formu doldurdu ve sisteme kaydını yaptırdı.
HANGİ PROJELER DESTEKLENECEK?
Burhaniyeli çiftçiler en çok büyükbaş ve küçükbaş hayvanyetiştiriciliği projeleri için hibe desteği istedi. 65 kişi büyükbaş, 46 kişi küçükbaş, 7 kişi arıcılık ve 4 kişi de tavukçuluk projelerine destek için başvurdu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1