EGE GÜNDEM GAZETESİ

12.EYHAF Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması Sındırgı’da Yapıldı

12.EYHAF Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması Sındırgı’da Yapıldı
160 views
12 Nisan 2016 - 11:00

Ege Yaban Hayatı ve Avcılık Federasyonun Balıkesir’in Sındırgı İlçesinde düzenlemiş olduğu fermalı av köpekleri mera etkinliği Sındırgı Belediyesi, Sındırgı Avcılık ve Atıcılık Derneğinin katkılarıyla yoğun bir ilgi içerisinde yapıldı.12. EYHAF Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İlçe Kaymakamı Ercan Ateş, Cumhuriyet Savcıları İbrahim Orkun Özcan ve İbrahim Aydın, Hakim Serkan Erdoğan,Birim Amirleri ve vatandaşların katılımı son buldu.

Sındırgı Akçagöl mevkiinde düzenlenen 12.Eyhaf Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışmasında, köpeğin avcı ile uyumu, stili, gezişi ile çift köpekli yarışmalarda köpeklerin uyumu ve teknikleri hakem heyetince değerlendirildi.JuniorContinentaller,Yetişkin Continentaller,Junior İngilizler,Yetişkin İngilizler ve Kovucu Kopay Güzellik yarışmaları gerçekleştirildi.

köpek yarışması1

12. EYHAF Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışmasında avcılar ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yavaş, gelecek yıl daha kapsamlı yarışmaların yapılacağını kaydetti. Başkan Yavaş; “ Sındırgımızın muhteşem doğasında her türlü yaban hayatı ile ilgili sporların yapılacağı bir memleket. Yüzde 60’ı ormanlarla kaplı, Çaygören Barajı bir uçtan bir uça 10 km mesafede. Barajın içine iki tane 400 litreye yakın bol minarelli su akmakta. Bin 800 metre yüksekliğe sahip Ulus Dağı muhteşem floraya sahip. İlçe merkezi 200 rakıma sahip. Sındırgı bir uçtan diğer uca 140 km olduğunu düşündüğümüz takdirde herşeyiyle ilgili çaayda, barajda, doğada her türlü spora müsait. 12. EYHAF Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışmasında muhteşem katılımla ve muhteşem Sındırgılıların katılımlarıyla gerçekleşiyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu organizasyon yeni sene daha gelişmiş bir şekilde devam edecek. Barajda balık avından tutunda diğer av sporlarıyla devam edecek” dedi. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın konuşmasından sonra açıklama yapan İlçe Kaymakamı Ercan Ateş ise; “ İlçemizde çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Bu etkinliğin gerçekleşmesini sağlayan başta Belediye Başkanlığımız olmak üzere ve Ege Yaban Hayatı ve Avcılık Federasyonuna çok teşekkür ediyorum. Yaban hayatı koruma görevi tüm insalık için en önemli görevlerin başında geliyor” dedi. Ege Yaban Hayatı ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ersin Düzyol ise; “12. EYHAF Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışmasını Sındırgı’da gerçekleştirdik. Çok katılımlı ve çok güzel bir ortamda yarışmalar sona erdi. İnşallah bu yarışmaları daha geniş ve çeşitli şekilde Sındırgı’da yapmaya devam ederiz” dedi. Protokol üyeleri daha sonra yarışma alanına geçtiler ve hakemlerden bilgi aldı. EYHAF Başkanı Ersin Düzyol katkılarından dolayı İlçe Kaymakamı Ercan Ateş ve Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’a plaket verdi. Yarışmalarda dereceye giren köpeklerin sahiplerine ödülleri ile 12. EYHAF Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması sona erdi.

köpek yarışması2

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1