EGE GÜNDEM GAZETESİ

Kızılay 1000 Yoksul Vatandaşa Yardım Edecek

Kızılay 1000 Yoksul Vatandaşa Yardım Edecek
55 views
13 Haziran 2016 - 11:18

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, her yıl Ramazan aylarında yoksullara yönelik yaptıkları erzak yardımlarını bu yıl daha da arttırarak gerçekleştirmeyi hedefleyen Türk Kızılayı Ayvalık Şubesi çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.
Bu kapsamda; Ayvalık’ta, Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden birinin girişinde stant kuran Türk Kızılayı Şubesi, kendi imkânlarının yanı sıra hayırseverlerin yardımlarıyla ilçedeki 1000 ihtiyaç sahibi vatandaşa erzak yardımı yaparak, bir o kadar da yoksula nakdi ve giyim yardımında bulunmaya hazırlanıyor.
Hali vakti yerinde ve ekonomik sorunu olmayan vatandaşların satın aldıkları gıda yardımlarını Türk Kızılayı Ayvalık Şubesi’nin zincir marketin girişinde kurduğu stantta bağışlayarak kampanyaya destek verebilecekleri öğrenilirken, ilçede başta Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Mahalle Muhtarları aracılığıyla belirledikleri ihtiyaç sahiplerini tek tek evlerini ziyaret ederek direkt teslim edileceği kampanyaya ise ilginin yoğun olduğu gözleniyor.

7 KİŞİLİK DEV EKİP YOKSULLARIN İMDADINA HIZIR GİBİ YETİŞİYOR
Türk Kızılayı Ayvalık Şube Başkanı Hamdi Atay’ın öncülüğünde, yönetim kurulu üyeleri; Turhan Kül, Yener Koşvar, İbrahim Artıkaslan’ın yanı sıra stant görevlileri Dilara Akdoğan ve Elif Külah’tan oluşan ekibe, dernek üyelerinin de maddi ve manevi destek verdiği bildiriliyor.
Ramazan ayının ilk gününde başlayan kampanyanın, bayram arifesine kadar süreceğini ifade eden Türk Kızılayı Ayvalık Şube Başkanı Hamdi Atay, “İsteyen her vatandaşımız bu kampanyamıza destek verebilmektedir. İsteyen vatandaşlarımızın fitre, zekat ve ayni yardımlarını makbuz karşılığı teslim alıp, kampanyaya dahil edebileceğimiz gibi, Ramazan ayı sonunda da belirli zaman dilimlerinde yoksul vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirdiğimiz giyim eşyası ve ihtiyaç sahibi okul öğrencileri için kullanıyoruz” dedi.

DUYARLI VATANDAŞLARDAN DESTEK İSTEDİ
Ayvalık’taki büyük mağazalarda bulunan kumbaralara dileyen vatandaşların gönüllerinden koptuğu kadar nakdi yardımda bulunabileceğini de kaydeden Atay, “Deprem, sel ve benzeri doğal afetlerde halkımızın kötü gün dostu Türk Kızılayı, normal şartlarda da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza biz şube yöneticilerinin çabalarıyla ulaşabilmektedir. İhtiyaç sahibi insanlarımızın güncel hayattaki eksikliklerine bir nebze olsun katkı verebilmek için çabalayan derneğimizin Ayvalık Şubesi’ne tüm halkımızın desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1