EGE GÜNDEM GAZETESİ http://www.egegundem.com.tr HABER SİTESİ Sat, 16 Feb 2019 12:00:33 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.9 Karanfillerle esnaf ziyareti http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/karanfillerle-esnaf-ziyareti/ http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/karanfillerle-esnaf-ziyareti/#respond Sat, 16 Feb 2019 11:46:37 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=43528  

AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkan Adayı Dinçer Orkan ve Altıeylül Belediye Başkan Adayı Hasan Avcı; Milli Kuvvetler Caddesi ve ara sokaklardaki esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek karanfil hediye etti. Belediye başkan adayları esnaf ve vatandaşlar tarafından da ilgi ve samimiyetle karşılandı.

NİMETİ VE BEREKETİ BOL BİR ŞEHİR

Ziyaretlerin ardından kısa bir değerlendirme yapan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, “Elimizden geldiğince, her gün esnafımızı ziyaret ederek birlikte olmaya, kendilerini dinlemeye gayret gösteriyoruz. Bugün ellerimizde karanfillerle sevgi dağıtıyor, güzellikleri paylaşıyor, sevdamız olan Balıkesir ile hemşehrilerimizle buluşmaya devam ediyoruz. Esnafımızın yüzü gülüyor” dedi. Birlik ve beraberlik içerisinde, sürekli sahada olduklarını ve çalışmaları sürdürdüklerini dile getiren Yücel Yılmaz, “Amacımız güvenli, huzurlu, nimeti ve bereketi bol bir Balıkesir inşa etmek” açıklamasında bulundu.

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/karanfillerle-esnaf-ziyareti/feed/ 0
KAYMAKAM ÖNER İMAM-HATİPLİLERLE BULUŞTU http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/kaymakam-oner-imam-hatiplilerle-bulustu/ http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/kaymakam-oner-imam-hatiplilerle-bulustu/#respond Sat, 16 Feb 2019 11:11:49 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=43525  

Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme (BENGİ) projesi kapsamında okulları ziyaret ederek öğrencilerle aynı sırayı paylaşan İlçemiz Kaymakamı Hüseyin ÖNER beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora ZİHNİ ile Hacı Mehmet Fevzi Köylü Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.
Söz konusu ziyarette okul idaresi ve öğretmenleri ile 2018-19 Eğitim-Öğretim Yılı 1.Dönemi Değerlendirme Toplantısı yapan Kaymakam ÖNER toplantı sonrası 11.sınıflarla okuma programına katıldı. Okuma sonrası öğrencilerle gelecek planlamaları, hayalleri ve hedefleri hakkında söyleşi tadında keyifli bir sohbet gerçekleştiren Kaymakamımız, öğrencilerle kariyer planlamasının önemi konusunda tecrübelerini paylaşarak çeşitli tavsiyelerde bulundu ve bu yolda en büyük dostları olan kitapları yanlarından ayırmamaları gerektiğini ifade etti.

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/kaymakam-oner-imam-hatiplilerle-bulustu/feed/ 0
HAVRAN KARDELEN’DEN BAŞKAN ERSOY’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/havran-kardelenden-baskan-ersoya-tesekkur-ziyareti/ http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/havran-kardelenden-baskan-ersoya-tesekkur-ziyareti/#respond Sat, 16 Feb 2019 11:10:32 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=43522 Havran Özel Körfez Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurum Müdürü Ali Çelebiİ,Öğretmenler ve Öğrencileri Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy’u makamında ziyaret ederek Belediye olarak bugüne kadar verdiği desteklerden ötürü teşekkür ederek bir plaket takdim ettiler.
Belediye Başkanı Emin Ersoy özel öğrenciler ile yakından ilgilendi.Öğrenciler ile sohbet edip onlar ile söyledikleri şarkı ve türkülere eşlik etti.
Misafirlere hitaben bir konuşma yapan Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy;”.Belediye olarak her zaman sizin yanınızdayız. Her türlü ihtiyaçlarınızı geçmişte olduğu gibi bundan sonra da gidermeye çalışacağız dedi.”
Başkan Emin Ersoy’un özel öğrencilere çeşitli hediyeler vermesi ile Başkanlık makamındaki ziyaret programı sona erdi.
Ayhan KURT

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/havran-kardelenden-baskan-ersoya-tesekkur-ziyareti/feed/ 0
BU SAYGISIZLIK EDREMİT HALKINA YAPILMIŞTIR http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/bu-saygisizlik-edremit-halkina-yapilmistir/ http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/bu-saygisizlik-edremit-halkina-yapilmistir/#respond Sat, 16 Feb 2019 11:04:38 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=43519 CHP Edremit İlça Başkanı Tayfun Gerkuş, Belediye Başkan Adayı S. Hasan Arslan’a Edremit belediye binasında yapılan saldırıyı kınarken “bu saygısızlık Edremit halkına yapılmıştır” dedi.
Gerkuş olay ilgi ilgeili yaptığı basın açıklamsında şu ifadelere yer verdi;” 15 Şubat 2019 Cuma günü Cumhuriyet Halk Partisi Edremit Belediye Başkan Adayımız Sayın Selman Hasan Arslan, göreve seçildiği takdirde belediyede çalışan bazı personellerin görevinden alınacağı veya yerlerinin değiştirileceği ile ilgili bazı odaklar tarafından maksatlı çıkartılan haberler üzerine Edremit Belediyesi merkez binasında çalışan personelleri ziyaret etmiştir.
Ziyaret sırasında belediyede çalışan bütün personel tarafından ilgi ve sevgiyle karşılanan Belediye Başkan Adayımız Sayın Selman Hasan Arslan, emekçi kardeşlerimizin hiçbirinin maksatlı olarak görevinden alınmayacağını, kimsenin işinden olmayacağını, belediye içerisindeki mutsuz havanın dağıtılarak tüm çalışanların şevkle işlerini yapmalarına olanak sağlanacağını, belediyedeki sendikasız personelin sendikal özgürlüğe kavuşacağını, maaş ve özlük haklarında ciddi iyileştirmeler yapılacağını ifade etmiştir. Siyasetin ve seçim çalışmasının doğal akışı içerisinde son derece saygılı ve birleştirici bir tutum içerisinde devam eden görüşmeler sırasında, belediye hizmet binası ikinci katındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nü ziyareti sırasında Edremit Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Ertaş ve Başkan Yardımcısı – İnsan Kaynakları Müdürü Tamer Acar tarafından sözlü olarak saldırıya uğrayan CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan’a uygulanan tavrı, Edremit’teki tüm partililerimize, Edremit halkına, toplumsal barışa ve demokrasiye yapılmış bir saygısızlık olarak görüyor, bu tutum içerisinde olanları ve onları yönlendirenleri en sert şekilde kınadığımızı belirtmek istiyoruz.
Bizlerin, belediye çalışanları ile ilgili tek amacı; 31 Mart 2019 sonrasında huzurlu ve mutlu çalıştıkları, emeklerinin karşılığını hak ettikleri şekilde aldıkları kurumsal bir yapı oluşturmaktır. “

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/bu-saygisizlik-edremit-halkina-yapilmistir/feed/ 0
CHP’Lİ BAŞKAN ADAYI ARSLAN ‘’SÖZ KONUSU ATATÜRK İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!’’ http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/chpli-baskan-adayi-arslan-soz-konusu-ataturk-ise-gerisi-teferruattir/ http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/chpli-baskan-adayi-arslan-soz-konusu-ataturk-ise-gerisi-teferruattir/#respond Sat, 16 Feb 2019 11:03:06 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=43516  

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, beraberinde CHP Edremit İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş ile birlikte önce Edremit Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe ardından da Edremit Belediyesi tarafından hazırlanan Ata Kavşağı ve Atatürk Kültür Evi’nin açılışlarına katıldı.

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, ilk programında Edremit Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin düzenlediği ‘’Sevgililer Günü’’ etkinliğine katıldı. 31 Mart sonrasında belediye olarak Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliğini kuvvetlendireceklerini belirten Başkan Adayı Arslan, ‘’Edremit’te özellikle bazı derneklerimizin önemini iyi anlamak zorundayız. Dernek faaliyetleri içerisinde kentimizin kimliğini, kültürünü ve sosyal yaşantısını iyi koruyan ve geliştiren aktivitelerin olmasını istiyoruz. Cumhuriyet Kadınları Derneği de kurulduğu günden itibaren kuruluşu amacı ışığında Edremit’imizde yaşayan kadınlarımızın sesi olmayı başarmışlardır. 31 Mart’ın ardından diğer STK’larımız gibi Edremit Cumhuriyet Kadınları Derneği ile de işbirliği içerisinde güzel projeleri hayata geçireceğimizi düşünüyorum’’ dedi.

CHP’li Başkan Adayı Arslan ve İlçe Başkanı Gerkuş daha sonra Edremit Belediyesi tarafından yapılan Ata Kavşağı ve Atatürk Kültür Evi’nin açılış törenine katıldı.

Tören sonrası açıklamalarda bulunan CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, şöyle konuştu; ‘’Edremit için bugün son derece önemli bir gün olduğunu düşünüyorum. Böyle bir güne tanıklık ettiğim için de mutluluğumu ifade etmek isterim. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Edremit’imize gelişinde kaldığı konak, biliyorsunuz Edremit Belediyesi tarafından son derece güzel bir kültür evi haline dönüştürüldü. Bu yapının hazırlanmasında emeği geçen tüm personele teşekkür etmek istiyorum. Atatürk Kültür Evi’ni Edremit’imize kazandırdığı için de ayrıca Belediye Başkanı Sayın Kamil Saka’yı kutluyorum. Önemli bir çalışmadır. Edremit’imizin tarihi, kültürel, sanatsal ve turizm açısından ilgi odağı olmasında önemli bir mihenk taşı olacağına inanıyorum. Bizler de 31 Mart sonrasında hem bu güzel ve manevi önemi yüksek eseri, hem de diğer hayata geçireceğimiz çalışmaları Edremitli yurttaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ben tekrar emeği geçenlere teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Söz konusu Atatürk ise gerisi teferruattır!’’

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/chpli-baskan-adayi-arslan-soz-konusu-ataturk-ise-gerisi-teferruattir/feed/ 0
Mysia, Yarışmalara hazırlanıyor http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/mysia-yarismalara-hazirlaniyor/ http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/mysia-yarismalara-hazirlaniyor/#respond Sat, 16 Feb 2019 11:01:06 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=43513  

Burhaniye’de Halk Oyunları alanında adından sıkça söz ettiren Mysia Sanat Merkezi Gençlik ve Spor kulübü, Balıkesir’de yapılacak olan Halk Oyunları yarışmasına hazırlanıyor

Geçtiğimiz yol Balıkesir’de yapılan ve önce Balıkesir şampiyonu olan Mysia Mysia Sanat Merkezi Gençlik ve Spor kulübü, ikincisi yapılan Ege Bölgesi Halk Oyunları yarışmalarında 2. Olarak büyük bir başarıya imza attı. Mysia Sanat Merkezi Gençlik ve Spor kulübü öğreticilerinden Hüseyin Kirli, şu ana kadar girdiğimiz tüm yarışmalardan başarılı bir şekilde çıktık. Şimdi önümüzde 3 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Balıkesir Halk Oyunları yarışmasına katılmak istiyoruz. Bunun için Ahmet Akın Kültür Merkezinde ve Atatürk Spor Salonunda çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu yılda Halk Oyunları yarışmasına iddialı bir şekilde giderek Burhaniye’yi en iyi şekilde temsil etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Ancak, bir çok spor kulübünde olduğu gibi bizlerde ekonomik zorluklar ile başarıyı yakalamak istiyoruz. Bunun neticesinde yarışmalara katılabilmek için öncelikle Burhaniye Belediyesinin ve diğer kurum ve kuruluşların desteğine ihtiyacımız var.Eğer bizlere destek olunursa, bize bu imkan tanınırsa biliyoruz ki ilçemizi Türkiye çapında en iyi şekilde tanıtacağız ve çok şeyleri başaracağız” dedi.

Şenol TORLAK

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/mysia-yarismalara-hazirlaniyor/feed/ 0
KAFAOĞLU “VAKİT İVRİNDİ VAKTİ” http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/kafaoglu-vakit-ivrindi-vakti/ http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/kafaoglu-vakit-ivrindi-vakti/#respond Sat, 16 Feb 2019 11:00:13 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=43510  

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu seçim çalışmaları kapsamında ilçe ziyaretlerine devam ediyor.

Kafaoğlu çalmadık kapı sıkılmadık el bırakmıyor. Kafaoğlu peyniri ve koyunu ile meşhur İvrindi İlçesinde AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etti, İlçe Başkanı Tuğrul Çakır, Belediye Başkan Adayı Yusuf Cengiz ve partililer ile biraraya geldi. Kafaoğlu ardından İvrindi MHP İlçe Başkanlığını ziyaret etti, cumhur ittifakı desteği ile İvrindi’nin daha güzel ve büyüyen bir ilçe olacağını söyledi.
İvrindi İlçe Başkanı Tuğrul Çakır ve Belediye Başkan Adayı Yusuf Cengiz ile birlikte ilçe esnafını gezen Başkan Kafaoğlu esnafa hayırlı işler dileğinde bulundu, vatandaşlarile hasbihal etti.
Kafaoğlu ardından doğduğu-büyüdüğü, orak biçtiği, tarlada çalıştığı, çobanlık yaptığı Gökçeyazı Mahallesinde geçti ve burada Gökçeyazı’lıhemşehrilerinden İvrindi Belediye Başkan Adayı Yusuf Cengiz’e destek istedi.Kafaoğlu Gökçeyazı Mahallesinde Halk Eğitim Merkezinde dikiş-nakış kursuna katılan bayanlara kolaylıklar diledi, ardından sanayi sitesi esnafını gezdi.
Kafaoğlu “İvrindi kararını vermiş, 31 Mart’ta sandıklardan güçlü çıkacak. Vakit İvrindi vakti.Gönül belediyeciliği ve hizmet belediyeciliği için çalışmaya devam ediyoruz. İvrindi halkının Yusuf Cengiz hocanın yanında olduğunu görmek bizleri sevindirdi” dedi.
“ÖNEMLİ OLAN DAVANIN İKTİDAR OLMASI”
Demokrasilerde en büyük gücün millet, oy ve sandık olduğunu ifade eden Kafaoğlu şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımız sandıktan güçlü çıkmasa sesi gür çıkmaz, sandıkta verdiğimiz her oy Cumhurbaşkanımızın bileğine güç, sesine nefes ve kuvvet oluyor. Bu seçim önemli. Bu seçim sadece yerel seçim olarak görmeyin. Seçimlerden güçlü çıkmamız lazım. Kısa bir zaman kaldı, gece-gündüz demeden çalışacağız, dokunulmadık gönül bırakmayacağız. Her yere gideceğiz, insanlara ulaşacağız. 17 yıldan bu yana AK Parti hükümetinin yaptığı işleri anlat anlat bitiremezsiniz. Ben 2007 yılında 6. Sıra milletvekili adayı oldum, arkadaşlar beni daha ön sıralarda bekliyorlardı o zaman “Arkadaşlar 6 milletvekili çıkaracağız, çıkaramazsak önemli olan bizim davanın iktidar olması, gerekirse 1000 tane Zekai feda olsun demiştim”. Kibir, gurur ve enaniyet yaparak davamıza küsemeyiz. Siyasette her zaman görev değişikliği her zaman vardır. Yücel başkanım bayrağı daha yukarılara çıkaracaktır. Genel başkanımız bize nerede görev verirse orada görev yaparız. Bu partide üye olmak, sandık başında görev almak bile bir şereftir” diye konuştu.

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/kafaoglu-vakit-ivrindi-vakti/feed/ 0
Edremit’te DSP rüzgarı esti http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/edremitte-dsp-ruzgari-esti/ http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/edremitte-dsp-ruzgari-esti/#respond Sat, 16 Feb 2019 10:57:41 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=43507  

Demokratik Sol Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tamer Kanber ve Altıeylül Belediye Başkan adayı Mimar İlker Yılmaz, 14 Şubat Sevgililer gününde “Edremit Sevgilisi ile Buluşuyor” etkinlikleri kapsamında Atatürk Kültür Evi ve Ata Kavşağı düzenlemeleri açılış törenlerine katıldı.

CHP’den tekrar aday gösterilmeyen ve DSP’den aday olması beklenen Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ile bir araya gelen Kanber “Edremit Belediyesi Başkan adayımız avantacılara eyvallah etmeyen Kamil Saka’dır.” şeklinde konuştu. Saka’nın adaylık açıklamasının eli kulağında olduğunu söyleyen Kanber “Meclis üyelik listelerinin oluşturulması gibi teknik konuların sonuçlanmasından sonra Kamil Saka Dsp ile seçime katılacağını resmen açıklayacaktır” dedi. “Büyükşehiri de Edremit’i de alacağız, artık devir Ak Güvercin devridir, Dsp devridir. Seçimlerden sonra göreceksiniz ki Balıkesir ve ilçelerinde 1999’da olduğu gibi oyunu bozacağız.”dedi. Halkın yoğun sevgi gösterileriyle karşılaşan Kanber, Saka ve İlker Yılmaz törenlerin sona ermesi ile birlikte çay içip görüş alışverişinde bulundular.

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/edremitte-dsp-ruzgari-esti/feed/ 0
Büyükşehiri de ilçeleri de alacağız! http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/buyuksehiri-de-ilceleri-de-alacagiz/ http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/buyuksehiri-de-ilceleri-de-alacagiz/#respond Sat, 16 Feb 2019 10:56:01 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=43504  

Demokratik Sol Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tamer Kanber ve Altıeylül Belediye Başkan adayı Mimar İlker Yılmaz, İvrindi ve Havran örgütlerini ziyaret etti.

Dsp’nin ilçelerde de iddialı olacağını söyleyen Kanber’e parti örgütlerinin ilgisi de yoğun oldu. Kanber; “Büyükşehiri alacağız, sizlerle birlikte bir zafere imza atacağız, büyük şehirde olduğu gibi ilçelerde de iddialı olacağız. Ben çok çalışacağım inanıyorum sizler de bu mücadelemize gecenizi gündüzünüzü vereceksiniz.” şeklinde konuştu. Altıeylül Belediye Başkan adayı İlker Yılmaz da “Kentimize artık bir mimar eli değmeli. İnanıyorum ki mesleki tecrübelerim belediye başkanlığını da hakkını vererek yapmamı sağlayacak.” dedi.

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/buyuksehiri-de-ilceleri-de-alacagiz/feed/ 0
“CUMHUR İTTİFAKI GÜVEN VERİYOR” http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/cumhur-ittifaki-guven-veriyor/ http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/cumhur-ittifaki-guven-veriyor/#respond Sat, 16 Feb 2019 10:51:26 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=43501  

Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, DSP’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tamer Kamber ile görüştü ve ilçenin nabzını tutmaya devam ederek ziyaretlerini sürdürdü.

İki dönem başarıyla yürüttüğü Edremit Belediye Başkanlığı görevinde ilçenin çehresini değiştiren projeleri hayata geçiren Cumhur İttifakı’nın Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, 3’ncü döneme daha güçlü ve bohçası dolu olarak hazırlanıyor. Sokak hayvanlarını, hizmet dönemi içerisinde önemseyerek koruma altına aldıran ve barınaklar kurarak gönüllere giren Tuncay Kılıç, “Allah’ın yarattığı her canlıya sahip çıkmak bizlerin görevidir” düşüncesinden vazgeçmiyor. Adaylığı açıklandığı günden itibaren çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmamak için yollara düşen Kılıç, ilçedeki özel eğitim kurumlarına ziyaretler gerçekleştirip eğitimcilerin sorunlarını dinledi. Eğitim amacıyla yapılan ve yapılacak olan her türlü hizmet ve projeyi sonuna kadar desteklediklerini ifade eden Kılıç, “Gelenek nesillerimiz eğitimcilerin elinde. Eğitimci camiasının ve eğitim kurumlarının her zaman destekçisi olduk. Başkanlık dönemlerimde her zaman onlara öncelik verdik ve yardımcı olmaya çalıştık. Bu düşüncemiz hiçbir zaman değişmez. İlçemizdeki özel eğitim kurumlarının sorunlarını, karşılaştıkları engelleri biliyorum. İnşallah öncelikle onların sorunlarını çözeceğiz ve gelecek nesillere layık bir özel eğitim verilmesi için kolaylıklar sağlayacağız” dedi.

KILIÇ, CUMHURİYET KADINLARI İLE BULUŞTU

Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, daha sonra, Cumhuriyet Kadınları Edremit Körfezi Şubesi’nin 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel düzenlediği eğlence programına katıldı. İlçedeki bir otelin salonunda gerçekleşen etkinlikte, AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Kadın Kolları, MHP Edremit İlçe Teşkilatı Kadın Kolları, Av. Tuncay Kılıç adına hazırlanan karanfilleri hediye etti. Cumhuriyet Kadınlarını selamlayarak kısa bir konuşma yapan Kılıç, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan ilerleyen siz Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin çalışmalarını görüyorum. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Her zaman soru, görüş ve önerilerinize açığım. Eğlenceniz bol olsun. Sevgililer Günü’nüzü kutluyorum” diye konuştu.

DSP BÜYÜKŞEHİR ADAYI KAMBER İLE GÖRÜŞTÜ

Av. Tuncay Kılıç, bir dizi programa katılmak amacıyla Edremit’te bulunan Demokratik Sol Parti (DSP) Balıkesir Belediye Başkan Adayı Tamer Kamber ile de görüştü. Akçay Mahallesi’ndeki bir alışveriş merkezinde görüşen iki aday, önümüzdeki yerel seçimlerde birbirlerine başarılar dileyerek sohbet etti. Esnaf ziyaretleri de gerçekleştiren Kılıç, Edremit’in içinden geçen E-87 Karayolu boyunca konuşlandırılan trafik ışıklarından dolayı oluşan yoğun trafiğe bir çözüm bulunmasını isteyen vatandaşlara, “İlçemizin içinden geçen bu uluslar arası karayolunda özellikle yaz aylarında trafik keşmekeşi yaşanıyor. Projelerimizden bir tanesi de, Edremit girişindeki Entur Kavşağı’nda olduğu gibi; Akçay Kavşağı, Güre Kavşağı ve Altınoluk kavşaklarına köprülü kavşaklar projemizdir. Bu projelerimiz hayata geçirildiğinde ana yoldaki trafik çilesi ortadan kalkacaktır. Edremit’in refaha kavuşması için daha çok sayıda sürpriz projemiz mevcuttur. Biz herkesi kucaklayan çok geniş bir aileyiz. Her kesimden insana kapımız açık. Her zaman ifade ediyorum; Biz tüm hemşerilerimizin oylarına talibiz. Cumhur İttifakı giderek genişleyen, güven veren bir ittifak. Ülkemizin bekası için gerekli bir birliktelik. Cumhur İttifakı’nı destekleyin” dedi.

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2019/02/16/cumhur-ittifaki-guven-veriyor/feed/ 0