EGE GÜNDEM GAZETESİ http://www.egegundem.com.tr HABER SİTESİ Fri, 25 May 2018 18:20:51 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.6 BU AKTARDA ŞIFA BULABİLİRSİNİZ http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/bu-aktarda-sifa-bulabilirsiniz/ http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/bu-aktarda-sifa-bulabilirsiniz/#respond Fri, 25 May 2018 15:30:57 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=32289 Balıkesir Paşa caminin karşısındaki Hasan Baba çarşısındaki Şifa baharatları Bu aktarda aradığınız herşey var.

 

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/bu-aktarda-sifa-bulabilirsiniz/feed/ 0
Bu günde Millet ittifakı nı değerlendirelim. http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/bu-gunde-millet-ittifaki-ni-degerlendirelim/ http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/bu-gunde-millet-ittifaki-ni-degerlendirelim/#respond Fri, 25 May 2018 14:54:16 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=32287 Cumhur ittifakının hiç şekilde tahmin etmediği edemediği Millet ittifakıdır. Çünkü yasa hazırlanıken kapalı kapılar arkasında herşey İYİ partinin seçimlere sokulmaması üzerineydi. AKP MHP ittifak yapacak karşılarında sadece CHP olacak onu da hap gibi yutacaklardı. Fakat öyle olmadı Önce İYİ parti süprizi yaşandı Çünkü Hükümet kesinlikle İYİ partiyi seçimlere sokmayacaktı. Ancak oyun bozuldu.CHP nin 15 iyi adamı Gitti ve böylece İYİ parti seçimlere girme garantisini aldı.
Diğer taraftan bu seçimlerin en büyük süprizi ise Saadet partisi olmuştur.AKP nin bir türlü ikna edemediği bu parti Millet ittifakında yer buldu.İyide oldu. Çünkü Saadetin kaynağı direk AK partidir hemde istisnasız.Potansiyel oyu 5-7 arasıdır.
Bu durumda Cumhur ittifakına karşı Millet ittifakı toplumun her kesiminden oy alabilcek durumdadır.
Gelelim en öneli konuya..İki ittifakta gerek Meclis çoğunluğu gerek Başkanlık seçimleri için anahtar parti HDP dir.
Şu ana kadar HDP kesinlikle cumhur ittifakının karşısında olacağı anlaşılmıştır.Genel başkan hala hapistedir ve başvurusu reddedilmiştir.Eğer HDP barajı geçerse ki geçeceği anlaşılmaktadır.Bu durumda Meclis çoğunluğu büyük olasılık Muhalefete geçecektir.
Başkanlık yüzde 99.9 ikinci tura kalacaktır. Meral Akşener-Recep Tayyip Erdoğan veya Muharrem İnce-Recep Tayip Erdoğan. Hangisi mi daha şanslı..Benim görüşüme göre Sayın İnce ile Sayın Erdoğan yarışır İpi Sayın ince göğüsler.Neden mi? Sayın İnce CHP’li- İYİ’li Saadet’li küskün MHP’li ve en önemlisi de HDP’ lilerin desteğini alacaktır.
SAFFET NAYİR.

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/bu-gunde-millet-ittifaki-ni-degerlendirelim/feed/ 0
Oruç migren ataklarını tetikleyebilir http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/oruc-migren-ataklarini-tetikleyebilir/ http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/oruc-migren-ataklarini-tetikleyebilir/#respond Fri, 25 May 2018 14:52:03 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=32285  

Ramazan ayı süresince aç ve susuz kalmaya bağlı olarak vücutta birtakım ağrıları oluşabiliyor. Oruçluyken baş ağrısının oldukça sık görüldüğünü belirten Anadolu Sağlık Merkezi Algoloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşen Yücel, “Oruçluyken nefes egzersizleri ve buz kompresi ile baş ağrıları dindirilebilir. Başa buz uygulamak ağrıyı dindirmeye yardımcı olur” dedi.
Açlık ve susuzluk kan basıncında ani hareketlenmelere sebep olarak baş ağrısına neden olabiliyor. Anadolu Sağlık Merkezi Algoloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşen Yücel, “Migren gibi kronik ağrısı olan kişilerin oruç tutması baş ağrısını tetikleyebilir. Migren benzeri ağrısı olan hastaların bazıları koruyucu tedaviyi sürdürmek kaydıyla oruç tutabilir” açıklamasında bulundu.

Hafif ve orta şiddette görülen baş ağrıları nefes egzersizleri ile önlenebilir

İlaçlarını düzenli ve oruca uygun bir şekilde kullanabilecek olan kişilerin oruçlarını tutabileceğini ancak bu kişilerin Ramazan boyunca hafif ve orta şiddette baş ağrısı yaşayabileceklerini belirten Prof. Dr. Ayşen Yücel, “Hafif ve orta şiddette bir ağrıysa kişi nefes ya da gevşeme egzersizleriyle bu ağrıyı geçirebilir” açıklamasında bulundu. Ağrıyı azaltma üzerine yapılan egzersizlerin ağrı kontrolünde çok faydalı olduğunun altını çizen Prof. Dr. Ayşen Yücel, “Ağrılar için nefes ve gevşeme egzersizleri yapılabilir” dedi.

Baş ağrısı esnasında başa buz uygulanabilir

Prof. Dr. Ayşen Yücel, kişinin kendi kendine kaslarını gevşettiği egzersizlerin önemine değinerek, “Bu egzersizlerin sessiz, sakin bir ortamda, mümkünse sevilen bir müzik eşliğinde yapılması çok faydalı olur. Ayrıca başka bir şeyle uğraşılabilir, müzik dinlenebilir veya kişiyi rahatlatan herhangi bir şeyle ilgilenilebilir. İmkân varsa, loş ve sessiz bir ortamda uzanıp temiz hava almaya çıkılabilir” şeklinde konuştu. Prof. Dr. Ayşen Yücel, ayrıca migren ağrısı sırasında başı bir eşarp veya tülbentle sıkmak, başın üzerine buz veya soğuk uygulamanın atağı geçirmede oldukça yardımcı olduğunu da vurguladı.

İlaç saatleri sahur ve iftara göre düzenlenmeli

Prof. Dr. Ayşen Yücel sık atağı olanlar ve çok şiddetli atak geçiren hastaların atağın geleceğini hissederek önceden ilaç aldıklarını vurguluyor: “Ancak oruç sırasında ilacı alamayacakları için bu kişilerin çok şiddetli atak geçirme olasılığı vardır. Bu durum, kişiden kişiye farklılık gösterdiği için mutlaka kişi kendini test etmeli. Şiddetli ağrı çeken kişiler, ağrıyı ciddiye alıp oruç tutmakta ısrar etmemeli”…

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/oruc-migren-ataklarini-tetikleyebilir/feed/ 0
Daha Güçlü Bir Türkiye İçin Durmak Yok Yola Devam http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/daha-guclu-bir-turkiye-icin-durmak-yok-yola-devam/ http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/daha-guclu-bir-turkiye-icin-durmak-yok-yola-devam/#respond Fri, 25 May 2018 09:21:42 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=32273 24 Haziran’da Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir seçime gidiliyor. Erken seçimde nelerin yaşanacağı sonuçların ne olacağı vatandaşlar açısından merak konusu olurken Dünya’nın da gözü Türkiye’de gerçekleştirilecek seçimde.
24 Haziran ile ilgili düşüncelerini aktaran Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş Dünya’daki tüm mazlumlara kol kanat geren daha güçlü bir Türkiye için Durmak Yok Yola Devam diyerek şu sözlere yer verdi. “ Öncelikle mübarek Ramazan ayının tüm vatandaşlarımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Bizler AK Parti ailesi olarak millete hizmeti ilke edindiğimiz bu kutlu yolda 16 yıldır dur durak bilmeden, gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yani sadece seçim zamanı değil, her an seçim olacakmış gibi hizmetlerimizi sürdürüyor, her an vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Onların sorunlarını dinliyor, ihtiyaçlarını belirliyor, her an yanlarında olmaya özen gösteriyoruz. Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülke için, mazlumlar için nasıl mücadele ettiğini anlatıyoruz. Seçim atmosferinin hızlanması ile birlikte bizler de çalışmalarımızı hızlandırdık. Çünkü bu seçim şer odaklarının yakından takip ettiği Türkiye’yi çökertmek, Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek için kirli oyunların döndüğü bir seçim. Dünya dört gözle bizi izliyor. Bizler de 16 yıldır Türkiye’yi şaha kaldıran, dünyaya bakan değil de dünyanın seyrettiği bir Türkiye imajını oluşturan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında, onun başlattığı bu kutlu davada sıkı sıkı kenetlenmeliyiz. İlçe başkanı ile teşkilatımız ile, MHP ve BBP’li kardeşlerimizle birlikte Sındırgı seçime hazır. Cumhur İttifakı da burada. Siyasetin hızlı bir şekilde yaşandığı ilçemiz her zaman doğru kararı sandıkta vermeyi bilmiştir. Vatandaşlarımız en doğu kararı yine sandıkları doldurarak verecektir. Bu seçim mazlumlar için, İslamiyet’in geleceği için, ülkemiz için çok önemli bir seçim. Bu yüzden Durmak Yok Yola Devam, Durmak Yok Koşmaya Devam Diyoruz. Bu davanın içerisinde yer almaktan, vatandaşlarımıza hizmet edebilme şerefine ulaşmaktan dolayı gurur duyuyoruz. “

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/daha-guclu-bir-turkiye-icin-durmak-yok-yola-devam/feed/ 0
Edremit Belediyesi Ramazan etkinlikleri devam ediyor http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/edremit-belediyesi-ramazan-etkinlikleri-devam-ediyor/ http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/edremit-belediyesi-ramazan-etkinlikleri-devam-ediyor/#respond Fri, 25 May 2018 09:20:55 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=32270  

Edremit Belediyesi’nin her yıl Ramazan ayında düzenlediği “Ramazan Etkinlikleri” bu yıl da her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen “Ramazan Etkinlikleri” her yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler Ramazan ayının ilk günü Beyoba Mahallesi’nden başlarken her akşam farklı bir mahallede gerçekleştiriliyor. Önceki gece Çamcı Mahallesi’nde ki etkinliklere özellikle çocukların ilgisi yoğun oldu. Etkinlikte animasyon ekibi eşliğinde çeşitli gösterileri, çocuklara eğlenceli yarışmalar, animasyonlar sergilenirken yüz boyama yapılıp, balon dağıtımı yapıldı ve patlamış mısır ikram edildi. Çamcı Mahallesi Muhtarı İsmail Öztürmen, “Ramazan’da bizim, Muharrem ayı da bizim. Çocuklarımız keyifli, eğlenceli bir akşam geçirdi. Edremit Belediyesi’ne ve emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/edremit-belediyesi-ramazan-etkinlikleri-devam-ediyor/feed/ 0
Canbey;Milletimizle yürümeye devam edeceğiz http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/canbeymilletimizle-yurumeye-devam-edecegiz/ http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/canbeymilletimizle-yurumeye-devam-edecegiz/#respond Fri, 25 May 2018 09:19:55 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=32267  

Ak Parti Milletvekili adayı Canbey,Balıkesir önümüzdeki dönemde Türkiye’nin en hızlı gelişen şehirlerinden birisi olacak dedi.

Balıkesir’de Ak Parti milletvekili adayları belirlendikten hemen sonra adaylar sahaya indi ve çalışmalara başladı.
Ak Parti’nin çalışkanlığı ve halkla kurduğu iletişim ile öne çıkan, sevilen ve sürekli sahada olan adayı Dr. Mustafa Canbey seçim çalışmalarına da hızlı başladı.
SANAYİ ESNAFIYLA GÖRÜŞTÜ
İlk olarak Küçük Sanayi sitesi esnafına çıkarma yapan Canbey esnafla selamlaştı ve onların sorunlarını dinledi.
EDREMİTLİLERLE BULUŞTU
Canbey dün de Edremit’te Büyükşehir Belediyesinin verdiği iftar programına katıldı.
MİLLETLE YÜRÜYORUZ
İftarda, Edremit İlçe Teşkilatı tarafından karşılanan ve halkla selamlaşan Canbey burada yaptığı konuşmada, 24 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaparak “Ak Parti, milletin partisidir. Biz sadece hizmet eden değil, aynı zamanda milletin gönlünde yer edinmiş bir partiyiz. Siyaseti millete açan milletle birlikte yol yürüyen bir partiyiz. İnşallah milletimiz de 24 Haziran’da; yeniden, Dünya Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Ak Parti’yi güçlü bir şekilde destekleyecektir” diye konuştu.
GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN GEMİSİ
Ak Parti’yi büyük bir Okyanus’ta güçlü dalgalarla mücadele eden bir gemiye benzeten Canbey, “Darbelerle, ekonomik kumpaslarla milletin partisi Ak Parti’yi iktidardan indirmeye çalışıyorlar. Ama bunlar beyhude çabalar, Güçlü Türkiye gemisi yola çıkmıştır. Bu geminin Kaptanı Liderliğini tüm dünyaya ispatlamış Recep Tayyip Erdoğan’dır. Yolcuları da Büyük Türk Milleti’dir. Milletimiz Kaptan’a güveniyor. Milletimiz güçlü Türkiye gemisine sahip çıkıyor”dedi.

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/canbeymilletimizle-yurumeye-devam-edecegiz/feed/ 0
TÜRK KIZILAYI İLE “RAMAZAN’I BU HİLALİN ALTINDA PAYLAŞALIM” KAMPANYASI http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/turk-kizilayi-ile-ramazani-bu-hilalin-altinda-paylasalim-kampanyasi/ http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/turk-kizilayi-ile-ramazani-bu-hilalin-altinda-paylasalim-kampanyasi/#respond Fri, 25 May 2018 09:19:18 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=32264  

Afet dönemlerinin dışında da hayatın her anında ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Türk Kızılayı, Ramazan ayı boyunca sosyal yardımlarını sürdürecek. Modern ve örnek projeler ile Türk Kızılayı, hem hayırseverlere hem de gerçek ihtiyaç sahiplerine farklı çözümler sunuyor.

Kızılay’ın ülke geneline yayılmış şubelerinin yapmış olduğu detaylı sosyal incelemeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlarımızın ihtiyaçları Ramazan ayında da karşılanmaya devam edecek. İhtiyaç sahiplerinin kapısını gıda kolisi, sıcak yemek veya maddi destek olarak aralamak isteyen hayırseverler, “Ramazan’ı bu hilalin altında paylaşalım” sloganıyla başlatılan kampanya sayesinde milyonları sevindirecek.

Bağışlarıyla Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerine merhamet ellerini uzatan yardımseverler, Türk Kızılayı Kurumsal Kaynak Yönetimi Programı (ERP) üzerinde yapılan kayıtlar sayesinde bağışlarını takip edebilecek.

Ramazan Gıda Kolisi

Birçok kuruluş ile işbirliği çalışmalarının gerçekleştirilmesinin sonucu olarak 2017 yılında onbinlerce gıda kolisi, Ramazan ayı çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

2018 yılı Ramazan ayında hedef her zamankinden daha fazla. Bu kapsamda zincir marketlerde Türk Kızılayı adına Gıda Paketleri satışa sunulacak olup, ayrıca Türk Kızlayı resmi İnternet sitesinden gıda paketi bağışları kabul edilecek. Ramazan Gıda Paketlerinin ülkenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine dağıtılması Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek.

Zekât, Fitre ve Adak Kurban

Yıl boyunca süren adak kurban kesimi 2018 Ramazan ayında da devam edecek. Geçen Ramazanlarda olduğu gibi bu sene de yardımseverlerin zekât ve adakları Türk Kızılayı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Bu yıl itibariyle vatandaşların fitrelerini de ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak olan Türk Kızılayı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı taban fiyat üzerinden fitreleri kabul edecek. Fitreler, Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Aşevleri Hizmet Verecek

Ülke genelinde faaliyet gösteren Kızılay aşevleri, Ramazan ayında da günlük yemek, iftar yemeği ikramı ve kuru gıda dağıtımı yoluyla çalışmalarına devam edecek. Hijyenik ortamlarda, besin değeri yüksek gıda malzemelerinden hazırlanan sıcak yemeklerden sadece ihtiyaç sahipleri yararlanacak. Ayrıca aşevlerine gelemeyen, dışarı çıkamayacak durumda olan yaşlı ve hastaların yemekleri Türk Kızılayı tarafından özel sefer taslarında evlerine kadar götürülecek.

Hayırseverler yaptıkları bağışlarla aşevlerinden daha fazla ihtiyaç sahibinin faydalanmasını sağlayabilecek.

Kurban Eti Konserveleri Dağıtımı

Yurt içinde vekalet sahipleri adına kesilen kurbanlardan elde edilen et konserveleri yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Üretilen et konserveleri her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı içerisinde, Türk Kızılayı Şubeleri aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Bağışlar Gerçek İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırılacak

Türk Kızılayı’na Ramazan ayında destek vermek ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyen hayırseverlerin pek çok seçeneği bulunuyor.

SMS : Tüm operatörlerden 2868’e boş mesaj atıp 10 TL’lik bağış yapılabilir.
Banka : Tüm bankalardaki Türk Kızılayı hesabı
İnternet : www.kizilay.org.tr
Telefon : 168 ücretsiz bağış ve iletişim hattı
PTT : 2868 numaralı Türk Kızılayı posta çeki ve Tüm Kızılay Şubeleri

Bağış ve bilgi için Türk Kızılayı 168 çağrı merkezini arayabilir veya en yakın Türk Kızılayı şubesini ziyaret edebilirsiniz.

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/turk-kizilayi-ile-ramazani-bu-hilalin-altinda-paylasalim-kampanyasi/feed/ 0
ALTINOLUK MUSTAFA ERÇETİN ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI SERGİSİ http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/altinoluk-mustafa-ercetin-ortaokulu-ogrencilerinden-4006-tubitak-bilim-fuari-sergisi/ http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/altinoluk-mustafa-ercetin-ortaokulu-ogrencilerinden-4006-tubitak-bilim-fuari-sergisi/#respond Fri, 25 May 2018 09:18:13 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=32261 Edremit’te Altınoluk Mustafa Erçetin Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı 25 proje TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda sergilendi. Fuara; Edremit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fehim Altun, Altınoluk Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selami Selvi, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesinin ardından, sergiye katılan davetliler öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin bulunduğu stantları gezerek, proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında öğrencilerden bilgi aldı. 54 öğrencinin 13 araştırma ve 12 tasarım projesi olarak tasarladıkları ve 9 öğretmendanışmanlığında hazırladıkları projeler, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/altinoluk-mustafa-ercetin-ortaokulu-ogrencilerinden-4006-tubitak-bilim-fuari-sergisi/feed/ 0
RAMAZAN ŞENLİKLERİ DEVAM EDİYOR http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/ramazan-senlikleri-devam-ediyor/ http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/ramazan-senlikleri-devam-ediyor/#respond Fri, 25 May 2018 09:14:57 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=32258 Burhaniye Belediyesi tarafından düzenlenen 3’üncü Geleneksel Ramazan Şenlikleri devam ediyor. Vatandaşlar, 25 Mayıs Cuma ve 26 Mayıs Cumartesi akşamı Belediye Gençlik Merkezi ileBurhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun (BBKT) etkinlikleriyle keyifli saatler geçirebilecek.
Belediye tarafından organize edilen Ramazan ayının vazgeçilmez eğlenceleri, 25 Mayıs Cuma ve 26 Mayıs Cumartesi akşamı gerçekleşecek etkinliklerle devam edecek. Belediye Gençlik Merkezi, Ramazan şenlikleri kapsamındayetişkinlerin yanı sıra çocuklar için dehazırladığı birbirinden eğlenceli oyun, gösteri ve yarışmalarıyla 25 Mayıs Cuma akşamı Burhaniyelilerin karşısında olacak. Etkinlikler, Belediye Hizmet Binası önünde saat 22.00’da başlayacak.
BBKT ‘BİR EVLENME’ OYUNUYLA TEKRAR SAHNEDE
Geçtiğimiz ay Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu (BBKT) tarafından sahnelenen ve Burhaniyeliler tarafından büyük ilgi gören Rus Roman ve oyun yazarı Nikolay Gogol’un ünlü eseri ‘Bir Evlenme’, Ramazan etkinlikleri kapsamında bir kez daha sanatseverlerle buluşacak. Oyun, 26 Mayıs Cumartesi akşamı saat 21.30’da, Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde ücretsiz seyredilebilecek.
10 GÜN BOYUNCA SAYISIZ ETKİNLİK
Vatandaşlar, 4-13 Haziran arasında gerçekleşecek Belediye Ramazan Şenlikleri kapsamında; Meddah, Hacivat Karagöz, sihirbaz, Kavuklu Pişekâr ve kukla tiyatrosunun da aralarında bulunduğu farklı birçok gösteri ve şovla keyifli saatler geçirme imkânı bulacak.

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/ramazan-senlikleri-devam-ediyor/feed/ 0
ÖREN, İSKELE’YE PARKE TAŞ İLE BAĞLANDI http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/oren-iskeleye-parke-tas-ile-baglandi/ http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/oren-iskeleye-parke-tas-ile-baglandi/#respond Fri, 25 May 2018 09:13:54 +0000 http://www.egegundem.com.tr/?p=32255 Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Ören Mahallesi girişi ile İskele Meydanı arasında kalan son yolu da sökerek, parke taş döşeme işlemlerine başladı. Öğretmenler Mahallesi’ni, İskele Mahallesi’ne bağlayan ana yol olan Nurettin Sandıkçıoğlu Caddesi’nde parke taş çalışmalarında son aşamaya gelindi. Böylece, 2016 yılı içinde yenilenen Ören Mahallesi Siteler Bulvarı’ndan sonra İskele’ye kadar olan tüm yollar parke taş döşenerek, yeni ve modern görüntüsüne kavuşmuş oldu. Başkan Yardımcısı Güngör Persil, çalışmaları bizzat denetleyerek, incelemelerde bulundu.
ÇAĞA UYGUN KULLANIŞLI YOLLAR
Nurettin Sandıkçıoğlu Caddesi’nde mevcut bozuk asfaltın söküldüğünü, yerine yaklaşık bin 800 metrekare parke taş döşendiğini anlatan Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Fen İşleri ekiplerimizinçalışmaları birkaç güne kadar tamamlanacak. İlçe genelindeki cadde ve sokaklarda büyük bir dönüşüm başlattık. Merkez ve kırsal mahallelerimizde bu değişim ve dönüşümün yaşanması için projeler ürettik. Burhaniyemiz, modern ve ferah yollara kavuştu.Çağımıza uygun kullanışlı yollar yaptık. Vatandaşlarımızı hizmetle buluşturmak bizim görevimiz. Bildiğiniz gibi, 2016 yılında Siteler Bulvarı’nı yenilemiştik. Şimdi kalan son kısmı da bitirerek, Ören ve İskele Mahallelerimiz arasındaki yolun eksik kalmış olan kısımlarını da yenilemiş olduk” diye konuştu.

]]>
http://www.egegundem.com.tr/2018/05/25/oren-iskeleye-parke-tas-ile-baglandi/feed/ 0